reklamı kapat

POPÜLER

PUBG Mobile güncellemesinde öne çıkan ilginç özellik

PUBG Mobile güncellemesinde öne çıkan ilginç özellik

Son zamanların popüler oyunlarından PUBG Mobile, yeni sezonunda alacağı güncellemesiyle beraber oyuncularına ilginç bir özellik sunmaya hazırlanıyor.

Oyun zaman içinde artan popülerliği ile benzeri birçok yapımın çıkmasına ön ayak oldu. Oyun masaüstündeki versiyonunun mobil telefonlara başarılı aktarımı sonrasında da ilgi çekmeye devam ediyor. Bu sebeple oyun içindeki özelliklerin giderek tartışıldığı dönemlerden de geçen yapıma yeni bir sistem geliyor. Oyunun geliştiricisi Tencent, bu durumdan dolayı yeni bir bildirim sistemini yakın zamanda oyun severler için aktif hale getirecek. 17 Mayıs’ta yayınlayacağı yeni güncellemeyle beraber 7. sezonu sunulacak oyuna yeni silah desenleri ve karakterlerin görünüşleri değişecek. Bunun dışında oyuna ‘Gameplay Management‘ (Oyun Yönetimi Sistemi) adlı yeni bir özellik geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PUBG Mobile bildirimleriyle oyuncular mola verecek

PUBG Mobile bildirimleriyle oyuncular mola verecek

Yeni gelecek sistemin şartlarına göre 18 yaşının altındaki oyunculara oyunu başlatmadan önce bazı şartlar sunulacak. Oyun danışmanlığı şartını kabul eden oyuncular, oyun içindeki “oyunu durdurma veya kapatma” hatırlatması için gelen bildirimleri görecekler. Bu yeni sistem şimdilik Endonezya, Hindistan, Nepal, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Irak, Suudi Arabistan ve Mısır’da uygulanıyor. Ancak zaman içinde dünyadaki tüm pazarlara yayılacağı belirtiliyor. Geliştiriciye göre bu durum dünyada ilk defa yapılıyor. Ayrıca Tencent, bu durum için “PUBG Mobile, dünyanın en trend mobil oyunu haline geldikçe oyunda daha iyi bir ortam oluşturmaya ve sürdürülebilir bir çevrimiçi oyun ekosistemi sunmaya kendini adamıştır.” açıklamasını gerçekleştiriyor.

Tencent yöneticisi Vincent Wang, oyuncuların PUBG Mobile oynarken ne kadar zaman harcadıklarıyla ilgili bilinçli seçimler yapmalarına izin vermek istiyor ve ayrıca dünya çapındaki yüz milyonlarca oyuncunun oyunu oynarken sürdürülebilir bir şekilde bir yandan da keyif almalarını sağlamak için adımlar atmaya devam etmek istediklerini belirtiyor. Bunlara ek olarak firma, oyunculardan geri gelecek bildirimlere göre zaman içinde gerekli ayarlamaları yapacaklarını ve oyuncuları bilgilendirmek içinde çeşitli eğitim önemleri alacaklarını söylüyor. PUBG’nin bu sistemi PC veya konsollarda ne zaman uygulayacağı ise henüz belli değil.

İlginizi çekebilir

Game for Peace tanıtım videosu