reklamı kapat

POPÜLER

PUBG oyununda kazanmak için daha iyi nişan almanın yolları
pubg hareketli hedefleri nasıl vurabilirsiniz?
pubg nasıl daha isabetli atışlar yapabilirsiniz?
pubg oyununu sürekli oynayarak kendinizi geliştirin
pubg nasıl daha iyi nişan alınır?

PUBG oynarken daha iyi nişan almanın yolları [Nasıl yapılır?]

16 Nisan 2019

Artık herkes daha iyi nişan alabilecek. Son iki yıldır piyasada yer edinen PUBG‘de daha iyi nişan almanın yollarına birlikte bakıyoruz.

Oyunun popülerliğiyle beraber Battle Royale (Hayatta Kalma) üzerine kurulu oyun sayısı da artmaya devam ediyor. Rakiplerinden farklı yönleriyle ön plana çıkan bu hayatta kalma türündeki oyunda nişan almak birçok kişiye zor geliyor. Bildiğiniz gibi en iyi donanımlara sahip olsanız bile hedeflerinizi vuramıyorsanız oyundaki ödül puanlarını da kazanamıyorsunuz. Hazırsanız oyunda nasıl daha iyi nişan alabileceğinizle ilgili taktiklere bakalım.

pubg oyununda nasıl dürbüne hakim olabilirsiniz

Dürbüne hakim olun

4x yakınlaştırmalı dürbünü oyunun içindeki birçok silaha yerleştirebiliyorsunuz. Böylece çok uzaklardaki rakiplerinizi de kolayca vurabiliyorsunuz. Fakat bu dürbünün üzerinde birkaç çizgi yer alıyor. Bu çizgileri nasıl kullanıp hangi mesafelerde düşmana ateş etmeniz gerektiğinize aşağıdaki görselden göz atabilirsiniz.

pubg dürbüne hakim olma yolları

  • Okun ucu: 100 metre
  • Okun ortası: 200 metre
  • Sapın ucu: 300 metre
  • 1. çentik: 400 metre
  • 2. çentik: 500 metre
  • 3. çentik: 600 metre

olmak üzere dürbününüz ile hedefinizi hizalayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

pubg hareketli hedefleri nasıl vurabilirsiniz?

Hareketli hedefleri nasıl vurabilirsiniz?

Hareketli hedeflere ateş etmek ise bu oyunda birçok oyuncu için epey zorlu kısımlardan biri. Bu maddede hedefiniz ile aranızdaki mesafe önemli rol oynuyor. Ancak oyunu oynarken hedefinizin ne kadar uzakta olduğunu hesaplamak kendi tecrübe ve sezgilerinize bağlı. O yüzden bu yönünüzü geliştirmek için oyunu sıkça oynamanız sizi bir adım öne geçirecektir. İşte sizin için birkaç senaryo şöyle:

  • Yaklaşık 100 metre uzaklıktaki bir hedefe bakıyorsanız, hemen önünde koşan birisi varmış gibi hayal edip koştuğu yöne doğru ateş etmelisiniz.
  • Yaklaşık 200 metre uzaklıktaki bir hedefe bakıyorsanız, hemen önünde koşan iki kişi varmış gibi düşünüp koştuğu yöne doğru olan ikinci kişiye ateş etmelisiniz.
  • Eğer ilk merminiz ile hedefi vuramadıysanız, diğer mermiyi izleyip ikinciyi buna göre baz alarak nereye ateş etmeniz gerektiğinizi ayarlamalısınız.
  • Oyunun içindeki farklı silahlar farklı mermi hızları anlamına geliyor. Elinizde kısa mermili bir silah varsa merminiz daha düz ve uzağa doğru, eğer daha uzun mermili bir silah varsa merminiz çok daha eğimli ve kısa bir mesafeye doğru yol alacaktır.

pubg nasıl daha iyi nişan alınır?

Nasıl daha iyi nişan alınır?

Fare ayarlarınızı tam olarak yapmanız çok önemli. En uygun dengeyi bulmak için DPI derecenizi, oyundaki fare hızını ve genel hassasiyet ayarlarını göz önünde bulundurmalısınız. En iyi PUBG fare DPI ve hassasiyet ayarları için sürekli deneme yapabilirsiniz. Uzaktaki hedefleri nokta atışıyla vurabilmek için dürbünü açtığınız sırada düşük DPI değerine geçiş yapın. Dürbününüzü açtığınız sırada Shift tuşuna basılı tutarsanız oyun içinde nefesinizi tutup daha isabetli atışlar yapabilirsiniz.

pubg nasıl daha isabetli atışlar yapabilirsiniz?

Nasıl daha isabetli atışlar yapabilirsiniz?

Yakın mesafeden biraz daha fazla hassasiyet için Red Dot veya Holographic dürbün tiplerini tercih etmeniz, geniş bir savaş alanı menzilini görebilmeniz daha iyi bir atış şansınızı artıracaktır. Uzun bir mesafedeyseniz 4x, 8x veya 15x kullanmak için envanter çantanızda mutlaka bulundurun.

Q ve E tuşlarına basarak sağa ve sola doğru yönelebilirsiniz. Böylece bir duvarın arkasında saklanıp rakiplerinizin sizi görmesini zorlaştırabilirsiniz. Fakat aynı yerden sürekli göz atıp vurulmamaya da dikkat etmek gerekiyor. Bunların dışında tam otomatik silahları kullandığınızda sürekli ateş etmeyin. Silahlarınızı tek mermi moduna alarak kısa ancak isabetli atışları deneyebilirsiniz.

pubg oyununu sürekli oynayarak kendinizi geliştirin

Sürekli oyunu oynayarak kendinizi geliştirin

Oyun içindeki Pochinki, Okul, Hacienda gibi çok kişinin yer aldığı bölgelere atlayın. Burada her silahın sekme ve gidiş hızlarına farenizin DPI değerleri kullanarak deneyin.

İlk başlarda oyun içindeki çatışmalardan kaçmayın. Agresif bir tavır belirleyin ve rakiplerinizin etrafında dolanıp beklemedikleri zaman dilimlerinde saldırın. Ayrıca kendinizi geliştirdiğiniz sırada oyunlara takım halinde değil tek kişi olarak girin. Unutmayın ne kadar çok kişiyle karşılıklı mücadele edip savaşıp pratik yaparsanız o kadar hızlı gelişirsiniz.