reklamı kapat

POPÜLER

robot köpek spot

Robot köpek Spot ile çekilen The Rolling Stones videosu [İzle]

Dünyanın en gelişmiş ve özel robot modellerine imzasını atan Boston Dynamics imzalı robot köpek Spot için ilginç bir video geldi.

Geçtiğimiz yıllarda birçok kez el değiştiren ve en son Hyundai çatısı altına giren Boston Dynamics, biliyorsunuz birçok farklı yapıda robot geliştiriyor. Bu robotların ilk kez ticari olarak satışa çıkan versiyonu ise robot köpek Spot.

İşte bu gelişmiş robot, uzun süredir hiç olmadığı kadar aktif durumda. Birçok şirketin bünyesinde aktif olarak görev yapan Spot, sık sık Boston Dynamics‘in dans videolarında da kendisini gösteriyor.

Bunlardan birisine daha imzasını atan Boston Dynamics, bu sefer The Rolling Stones tarafından 40 yıl önce yayınlanan ikonik Tattoo You albümü için yukarıda izleyebileceğiniz videoyu yayımladı.

Burada Start Me Up şarkısının müzik videosu birden fazla Spot robot ile taklit edildi ve ortaya yine ilginç bir çalışma çıkmış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Robot köpek Spot askeri alanda da test ediliyor

Hatırlarsınız Spot, geçtiğimiz aylarda Fransa ordusu tarafından askeri eğitimi sürecinde test edilmeye başlandı. Ancak Fransa ordusunun bu robotu direkt olarak Boston Dynamics’ten almadığı aktarılıyor.

Geleceğin robotik savaş alanlarında askerlere yardımcı olması için şimdiden test edilen robotlar arasına giriş yapan Spot, elbette sürece henüz hazır değil. Çünkü robotun üretim amacı bu değil.

Fransa ordusu robotu sadece eğitim ve potansiyel kullanım senaryoları için test ediyor. Fransa ordusunun süreçte başka robotlar / otonom savaş makineleri kullandığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en hızlı drone modellerinden birisiyle tanışın