Sony PlayStation VR2 için başta oyun sıkıntısı olmayacak

26 Mayıs 2022 15:17

Sony PlayStation VR2 için resmi çıkış tarihi halen verilmedi. Ancak ürün ilk çıktığında oyun konusunda üzmeyecek.

Sony PlayStation VR2 ya da PS VR2, Sony’nin resmî açıklamasına göre ilk çıktığında 20’den fazla büyük sayılacak oyuna ev sahipliği yapacak. Burada Sony’nin kendi stüdyolarından çıkanlar yanında diğer firmalardan gelen VR özel ya da VR sürümü bulunan oyunlar da olacak. Bu sayede ürünü alan kişiler uzunca bir süre oyunsuz kalmayacak, zaman içerisinde başka oyunlar da listeye dahil olacak. Merak edilen ürün, ekran konusunda en sağlam kaynaklardan Ross Young’a göre 2022 değil 2023 içerisinde satışa sunulacak. 2023 çıkışı Sony için çok daha mantıklı bulunuyor. Global çip krizi ve elektronik tedarik sorunları halen sürüyor ve pandeminin etkisiyle halen birçok stüdyo bahsi geçen 20 ve üstü oyun üzerinde çalışmayı sürdürüyor.

Model yukarıda da görebileceğiniz gibi gerçekten şık bir tasarıma sahip. Beyaz renkte hazırlanan ve genel olarak kompakt duran ürün, PS5 ile kablo üzerinden bağlantı kuruyor ve iki adet aylar önce gösterilen kablosuz kontrolcüler ile geliyor. Çıktıktan sonra Türkiye’de de satılacak PlayStation VR2 sanal gerçeklik başlığı, aktarıldığı kadarıyla özel lens ayarlarına sahip ve yerini aldığı modelden daha hafif bir seçenek konumunda.

Özel bir havalandırma sistemine sahip olduğu ve bu sayede ısınma sorunu yaşatmayacağı aktarılan oyuna özel sanal gerçeklik başlığı, bir yerleşik motora da sahip. Bu motorun amacı oyunlara bağlı olarak geri bildirim vermek olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başlık bildiğimiz kadarıyla iki adet 4K HDR ekran üzerine kuruluyor ve bu ekranlarda 90 Hz/120 Hz arası yenileme hızı sunuyor. İlk PSVR’dan aldığı deneyimle PSVR2’yi çok daha kullanıcı dostu ve etkileyici oyun deneyimi sunar hale getirecek Sony, başlık ile 110 derecelik bir görüş açısı sunuyor.

Yapılan açıklamaya göre PlayStation 5’e tek bir USB-C kablosu ile bağlanacak ürün, bu sayede hem pil bitti derdini ortadan kaldıracak hem de gecikmesiz bir oyun deneyimi sunacak. Bünyesindeki kameralar ile içten dışa takip getirecek ve böylece kafa hareketleri ile kontrolcülerin konumunu sanal dünyaya etkili şekilde aktaracak PlayStation VR2, birçok oyuncu tarafından merakla bekleniyor.

Sony PlayStation VR2 yanında bu da ilginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Paylaş