reklamı kapat

POPÜLER

PUBG Mobile Game for Peace

Stratejik karar sonrası rekor getiren PUBG Mobile başarısı

PUBG Mobile oyununun Çin’de yasaklanmasından sonra Tencent firması harekete geçti. Tencent hükümet yönergelerine uygun olarak Game for Peace adlı oyunu piyasaya sürdü.

Çin’de PUBG Mobile yerine yayınlanan Game for Peace sadece üç günlük bir sürede inanılmaz bir gelir elde etti. Dünyanın en büyük oyun yayıncıları büyük gelirler elde etmek için Çin uygulama pazarına önem veriyor. Sensor Tower‘ın verilerine göre ise Game for Peace Apple’ın iOS platformunda kısa sürede en çok indirilen ve en çok oyun içi satım alım yapılan uygulama oldu. Son dönemde popüler olan battle royale (hayatta kalma) türündeki oyunlar için olan kullanıcı havuzundan yapımcısına ilk 3 günde 14 milyon dolar gelir kazandırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PUBG Mobile'ın Çin versiyonu Game for Peace büyüyor

PUBG Mobile Çin’de yok

Hükümetin sıkı oyun kurallarından dolayı PUBG Mobile, Çin’de para kazanamıyordu. Bu sebeple harekete geçen Tencent, Türkçe anlamı Barış için Oyun olan mobil oyunu kısa bir süre içinde çıkardı. Oyun, 600 milyondan fazla oyuncunun olduğu büyük Çin pazarına sağlam bir giriş yapmış oldu. PUBG Mobile oyunundan farklı olarak bu oyunda vurulan oyuncular el sallayarak oyuna veda ediyor. Game for Peace‘in resmi websitesine göre, oyunda insanların topraklarını korumak için Halkın Kurtuluş Ordusu Hava Kuvvetlerine haraç ödemesini konu ediniyor. Ayrıca oyun için Çin özelindeki sosyal medya sitelerinde birçok oyuncu bu versiyondan oldukça mutlu olduklarını söylüyorlar.

Çin hükümeti buna ek olarak televizyon programları, video oyunları ve internetteki birçok platformda şiddet, cinsellik ve politik açıdan hassas diye değerlendirilen içerikleri de yasaklamaya devam için harekete geçti. Hükümet bunu çocukların sağlığını korumak ve oyun bağımlılığını önlemek için yaptığını belirtiyor. Bu oyun sadece 16 yaşının üzerindeki oyuncular için geçerli olacak. Ayrıca 16 ile 18 yaş arasındaki oyuncuların sürelerini de günde 2 saate kadar sınırlandıracak. Game for Peace adlı oyunu şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Game for Peace tanıtım videosu