reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter, uygulama tarafında yeni bir özelleştirme imkânı geliştiriyor

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, mobil uygulaması için yeni bir teste başladı. Bu testin arkasında özelleştirme var.

Twitter mobil uygulamalarının alt menü barı, yakında istenildiği gibi özelleştirilebilecek. Firma bunun üzerinde aktif olarak çalışıyor ve bu gerçekten güzel görünüyor. Bu imkân sayesinde kişiler alt bölüme istedikleri, ihtiyaç duydukları birçok farklı seçeneği koyabilecek.

Şu an Twitter’ın alt menü barında yerleşik olarak ana ekran, arama, bildirimler ve mesajlar yer alıyor. Bunların istenildiği gibi özelleştirilecek ve büyütülebilecek olması, kullanıcılardan şimdiden iyi geri dönüşler alıyor. Özelliğin yakında herkes için aktif olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter en son “beğenmedim” butonu ile gündeme geldi

Twitter, 21 Temmuz 2021 tarihinde tweet altı cevaplara özel olarak geliştirdiği bir “beğenmedim” butonu ile ses getirmişti. Bu butonu firma test ediyordu ve denemeler ilk olarak iOS tarafında başlamıştı.

İşte bu buton için testler kısa süre önce web sürümüne de taşındı. “Beğenmedim” butonu, yukarıda da dediğimiz gibi Tweet’in kendisi değil, Tweet’e gelen cevaplar için çalışıyor. Firma bu altyapı ile kişilerin Tweet’lere gelen cevaplara karşı düşüncelerini öğrenmek istiyor.

Twitter süreçte “beğenmedim” yanında “beğendim (Like)” butonunu da tutuyor ve böylelikle kişilerin cevaplara karşı tepkisini net şekilde ölçüyor. Buna bağlı olarak bir algoritma geliştiriliyor ve buradan öğrenilen bilgiler ışında, tweet cevaplarında faydalı yorumların daha üstte gösterileceği aktarılıyor.

Bu konuda yapılan testler şimdilik çok kısıtlı bir kitle üzerinde ancak ana çıkış yakında olabilir. Yakında herkes “beğenmedim” butonunu kullanmaya başlayabilir.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem