reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen’in araç içi sistemleri Huawei’ye emanet

Son zamanlarda otomobillerin “kaç bastığından” ziyade kullanıcılara bilgi-eğlence anlamında ne gibi özellikler sunduğu da önemli hale geldi. Araç içi multimedya servislerinin son dönemlerde iyice yaygınlaşması da bunun kanıtı. Bunun son örneği ise Volkswagen ve Huawei ortaklığıyla karşımıza çıkıyor.

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, Volkswagen kullanıcıları için akıllı telefonlarında bir dizi araç içi uygulaması sunacaklarını duyurdu. Navigasyondan müzik uygulamalarına kadar birçok özellik, Volkswagen otomobillerde Huawei imzalı akıllı telefon kullananların daha güvenli ve daha eğlenceli seyahat etmeleri için seferber edilecek. Bunlara multimedya servisleri, GPS sistemleri, müzik çalar, SMS, telefon aramaları ve hatta mobil ödeme sistemi de dahil.

Tüm sistemlerin uyumlu bir şekilde çalışması için otomobil ve akıllı telefon arasında köprü vazifesi gören MirrorLink teknolojisinden faydalanılacak. MirrorLink destekleyen Volkswagen modelleri 2016’dan itibaren piyasada olacak. İlk etapta Çin’de başlayacak ortaklığın diğer ülkelerde de uygulanıp uygulanmayacağı henüz bilinmiyor.