Xbox Game Pass Ultimate’e dahil olacak EA Play için tarih belli oldu

29 Eylül 2020 17:01

Xbox Game Pass Ultimate‘e gelecek EA Play oyunları için resmi tarih verilmiş durumda. Çıkış direkt olarak Xbox Series X ve Xbox Series S ile olacak.

499 dolarlık Xbox Series X ve 299 dolarlık kardeşi Xbox Series S, Türkiye’de en son gördüğümüz kadarıyla 7.499 TL ve 4.599 TL fiyat etiketleriyle satılacak yeni nesil oyun konsolları. Esas çıkış fiyatlarının daha da yüksek olma ihtimali olan konsollar, özellikle Xbox Game Pass ile dikkat çekiyor. İşte bu önemli altyapı, yakında Ultimate paket içerisine EA Play sistemini de ekliyor. Spesifik olarak 10 Kasım tarihinde kullanıma çıkacak EA Play, kişilerin Game Pass’in kütüphanesine ek olarak 60 farklı EA Games oyununa erişmesine imkan tanıyor. Game Pass Ultimate için kişilerin ayda 44,90 TL ödemesi gerekiyor. Bu pakette Live Gold da yer alıyor. Game Pass’e yakında Bethesda’nın oyunları da geliyor ve aralık ayında EA Play‘in Windows 10 için de aktif edileceği aktarılıyor.

Xbox Game Pass için en uygun konsol Xbox Series S için teknik detaylar şöyle

Xbox Series S abisi ile aynı güçte bir işlemciyle geliyor ve 4K oyunculuğa odaklanmadığından 120 FPS’e kadar destekli 4 teraflop gücünde bir GPU taşıyor. 10 GB GDDR6 RAM ile gelen ancak oyun geliştiricilere 7,5 GB RAM alanı veren konsol, direkt olarak 1440p oyunculuğu hedefliyor ve 512 GB SSD kullanılıyor. Konsolda Ray Tracing desteğinin olduğunu da belirtmek gerekiyor. Series S, Xbox One X’ten CPU tarafında 4 kat, GPU tarafında ise 3 kat daha güçlü bir seçenek oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X için teknik detaylar şöyle

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan (Firmalara 13,5 GB) konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen konsol, inanılmaz ışık / gölge detayları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor.

İlgili Video