reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi güvenlik kamerası

Xiaomi güvenlik kameralarıyla alakalı ortaya çıkan korkutucu durum

Dünyanın en büyük akıllı güvenlik kamerası üreticilerinden birisini halini alan Xiaomi, bu konuda korkutucu bir konuyla gündemde.

Biliyorsunuz Xiaomi’nin birçok farklı uygun fiyatlı akıllı güvenlik kamerası bulunuyor. Uygun fiyatlı olduklarından çok tercih edilen bu modeller, genel olarak beğeni topluyor. Ancak yeni ortaya çıkan bir sorun, Xiaomi güvenlik kamerası sahiplerini korkutmuş durumda. Söylendiği kadarıyla ABD’de yaşayan bir kullanıcı, güvenlik kamerası görüntüsünü Google Nest Hub cihazından açmaya çalışırken hiç beklemediği bir sonuçla karşılaşmış. Çünkü sistem kişinin kendi güvenlik kamerasından gelen canlı görüntü yerine, başkasının evinden çekilmiş görüntüler göstermeye başlamış. Bunun nasıl olduğu ya da olabileceği anlaşılmazken, durum gerçekten çok kötü ve korkutucu duruyor. Söylendiği kadarıyla konu hakkında hem Xiaomi hem de Google ile iletişime geçilmiş durumda. Xiaomi’den henüz bir resmi açıklama yok. Google ise sorunun farkında olduklarını ve firmaya çözüm için bildirim yaptıklarını aktarıyor. Google, Xiaomi’nin güvenlik kameraları için Assistant ve Google Home entegrasyonunu da geçici bir süre için kapattıklarını belirtiyor.

Xiaomi camera is showing stills from other cameras on my Google home hub! from Xiaomi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, milyonlarca güvenlik kamerası satıyor

Peki yaşanan bu sorun geniş çaplı mı? Bunun cevabını şimdiden vermek zor. Şu an daha farklı platformlardan buna benzer problemlerin haberleri gelmiyor. Ancak her zaman internete bağlı cihazlarda buna bener riskler bulunuyor. Sorunun kısa süre içerisinde çözüleceğini düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir

Elektrikli motosiklet APEX