reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi imzalı yeni bir amiral gemisi tam olarak böyle görünebilir

Akıllı telefon pazarının dikkat çeken isimlerinden Xiaomi, yeni bir akıllı telefon tasarımı için patent aldı. Bu tasarım oldukça şık duruyor.

LetsGoDigital tarafından bulunan bu yeni patent, Xiaomi’nin telefon tarafındaki gelecek planlarından birisini oluşturuyor. Alınan patentte yukarıda da görebileceğiniz yuvarlak hatlara ve kavisli kenarlara sahip, selfie kamerası için ekran delikli bir tasarım bizleri karşılıyor.

Arkasında büyük bir ana kameraya iki farklı kameranın (Kare olan periskop) eşlik ettiği bu telefon tasarımı, 2022’de gerçek olabilir hatta Xiaomi Mi 12 modeli direkt olarak bu şekilde görünebilir.

Akıllı telefon tasarımı konusunda yenilikçi isimler arasında yer alan firma, bu tasarımda bir telefon ile pazarda oldukça dikkat çekebilir izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, çok yakında karşımıza Redmi Note 11 serisi ile çıkacak

Xiaomi imzalı Redmi Note 11 serisi, artık hemen hemen kesin olarak Note 11 ve Note 11 Pro olmak üzere iki farklı modelden oluşuyor. Tasarımları henüz bilinmeyen ürünlerin teknik detayları ise tam olarak aşağıdaki gibi olacak:

Note 11:
-FHD+ 120Hz LCD ekran
-Mediatek Dimensity 810 işlemci
-50 megapiksel ana kamera
-16 megapiksel selfie kamerası 
-5000 mAh pil
-33W hızlı şarj
-6/8 GB ram
-128/256 GB depolama

Note 11 Pro:
-FHD+ 120Hz OLED ekran
-Mediatek Dimensity 920 işlemci
-108 megapiksel ana kamera
-16 megapiksel selfie kamerası 
-5000 mAh pil
-67W hızlı şarj
-JBL imzalı hoparlör sistemi
-6/8 GB ram
-128/256 GB depolama

Bu teknik sızıntının doğru olmama ihtimali de bulunuyor. Ancak görülen değerler gerçekten doğruysa, telefonlar çok yakında karşımıza iddialı sayılacak detaylar ile çıkıyor. Bu modellerden en azından birisinin Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi