reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil

Yerli otomobil modeli için üretim merkezli yeni bir video daha çıktı

Yerli otomobil modeli için resmi video paylaşımları sürüyor. Kısa süre içerisinde yeni bir video daha paylaşılmış durumda. İşte detaylar;

Yerli otomobil için geçtiğimiz günlerde çok kısa bir video paylaşıldı ve buna “Hedeflerimizi adım adım gerçekleştiriyoruz. Yeni Lige yolculuğumuz hız kesmeden devam ediyor. ” açıklaması yapıldı.

Biraz önce ise “Elektronik ve mekanik sistem onayı ile fonksiyonel prototip üretimi süreçleri Türkiye’de tamamlanan akıllı SUV cihazımız ön uygunluğunu aldı. Fonksiyonel prototiplerimizi güvenlik, termal, dayanım, dinamik ve performans testleri için akredite test merkezlerine gönderdik.” açıklamasıyla aşağıdaki yeni video paylaşıldı.

Bu yeni videoda fonksiyonel prototipin üretimi için daha detaylı görüntülere ve aracın İstanbul Park pistindeki sürüç testlerine yer verildi. Yerli otomobil 2022’nin sonunda seri üretime girecek ve bir aksilik olmaz ise 2023’te yollara çıkacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Yerli otomobil için dışa bağımlılık ne seviyede?

Geçtiğimiz yıl bir röportaj veren Karakaş, merak edilen önemli bir sorunun cevabını açıklamıştı. Araç üstünde çok ciddi çalışmalar yapıldığını aktaran CEO, “Marka yaratmadan tasarıma kadar dünyanın en iyileri ile çalıştık. Doğuştan elektrikli yapabilen çok fazla şirket yok. O teknolojiyi edinmiş partnerlerle bu süreçte beraber çalışarak geliştirme yapıyoruz.

Aracın elektrikli motoru için Bosch ile görüşüyoruz. Aracın bataryası için Çin ağırlıklı 6 firma ile gizlilik sözleşmesi imzaladık. Bunlardan biri ile anlaşacağız. Araç entegrasyonu konusunda teknoloji partneri olarak Alman mühendislik firması EDAG’ı seçtik.

Myra, İngiltere’nin kabul gördüğü, özelikle mekanik akşamlarda şasi sistemleri konusunda partnerlerimizden birisi. Tasarım için İtalyanlarla (Pininfarina) anlaştık. Dünya çapında bu işi en iyi kim yapar diye bakıyoruz. Nisan mayıs gibi tedarikçi seçimlerimizi tamamlamış olacağız. Teknolojiyi ülkemize getirip bunu Türkiye’den kiminle yapabiliriz ona bakıyoruz.”

İlgili Video