Logitech oyuncu farelerine güncelleme ile “HERO 25K” geldi

29 Eylül 2020 18:00

Logitech kısa süre önce önemli bir hamle gerçekleştirdi. Belirli oyuncu farelerine yazılım güncellemesi ile HERO 25K geldi. İşte bilinmesi gerekenler;

Logitech imzalı G903 HERO, G502 LIGHTSPEED, PRO Wireless, G703 HERO, G604, G502 HERO, G403 HERO ve PRO isimli fare modellerine G HUB yazılımı üzerinden bir yazılım güncellemesi aldı. İşte bu güncelleme ile HERO 16K sensörlü fareler HERO 25K sensörüne yükseltildi. Bu yazılım güncellemesi ile üst limiti 16.000 DPI’dan 25.600 DPI’a yükselten firma, bu sayede hassasiyeti hatırı sayılır oranda artırmış oldu. Firmadan yapılan açıklamaya göre HERO 25K sensörü, dünyanın ilk mikron altı seviye mouse sensörü konumunda yer alıyor. Sensör söylendiği kadarıyla mikron altı seviyedeki her hareketi doğru bir şekilde takip ederek yüksek hassasiyet sunuyor. HERO 25K, aynı zamanda güç tüketimini en aza indirmek için farenin hareketine göre kare hızlarını sürekli olarak ayarlayan akıllı bir güç yönetim sistemi de kullanıyor. Yüksek DPI değerlerinde bile HERO, önceki Logitech G sensörlerinden 10 kat daha fazla güç verimine sahip deniyor.

Logitech fare tarafında en son MX Anywhere 3 modelini tanıtmıştı

Üç farklı renk seçeneğiyle hazırlanan Logitech MX Anywhere 3, hemen her yüzeyde sorunsuz olarak çalışan ve her zaman taşınabilecek bir seçenek konumunda yer alıyor. Bu açıdan özellikle dizüstü sahiplerinin dikkatini çekecek model, firmanın ofis kullanımı için en iyi modeli Mx Master 3‘ten önemli detaylar taşıyor. Manyetik temelli çalışan yeni nesil MagSpeed tekerlek sistemi kullanan fare, bu motorlu teker ile binlerce satır kaydırmayı zahmetsiz şekilde yerine getirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yan tarafında iki adet fiziksel buton yer alan MX Anywhere 3, birden fazla cihaza Bluetooth üzerinden bağlanabiliyor. Aynı zamanda kutusundan bir USB vericisi de çıkan model, sevindirici şekilde şarj için USB-C portunu kullanıyor. Kullanıcılar artık her kablosuz üründe haklı olarak USB-C görmek istiyor. Logitech’e göre normal kullanımda 70 günlük bir pil ömrü sunan fare, elbette butonlarının özelleştirilmesine imkan tanıyor. Türkiye’de de yakında satışta olacak farenin yurt dışı fiyatı 79 dolar seviyesinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

En uygun fiyatlı yeni nesil oyun konsolu