Geliştirilen yeni Apple ürünlerinden taze bilgiler paylaşıldı

18 Ocak 2022 11:02

Apple, 2022’de donanımsal anlamda büyük duyurular yapacak. Bu bağlamda yeni iPad, Mac Pro ve MacBook Pro modellerinden taze bilgiler var.

Apple, 2022’de gerçekten çok sayıda ürün tanıtacak. 2022’nin ilk etkinliğini mart ayında yapması beklenen firma, bu açıdan birçok sızıntının merkezinde yer alıyor. Örneğin Apple tarafına yakın sağlam bir kaynağın açıklamasına göre firmanın “Apple Silikon” işlemci dönüşümü 2022’nin dördüncü çeyreğinde sona erecek. 2022’nin sonunda firmanın ürün gamında Intel işlemcili yeni bir Mac kalmayacak.

Dylan isimli sağlam kaynağa göre Apple Silikon dönüşümü tam olarak yeni Mac Pro ile bitecek. Apple imzalı işlemciye sahip olacak modelin mevcut Mac Pro’dan çok daha ufak olması bekleniyor. Bu arada Apple’dan 2022’de yeni bir MacBook Pro modeli de gelecek.

Yine Dylan’a göre M1 işlemcili mevcut 13 inç MacBook Pro’nun yerini 14 inç ekranlı ve M2 işlemcili yeni MacBook Pro alacak. Bu fiyatının 13 inç modelden biraz daha pahalı olacağı aktarılan dizüstü, 2022’nin ikinci yarısında karşımıza çıkacak. Apple tarafından 2022’de yeni bir MacBook Air de gelecek. Bu dizüstünde de tasarım değişecek ve merkezde yeni nesil M2 işlemci olacak.

Apple’dan 2022’de yeni iPad modelleri de gelecek. Dylan’ın açıklamasına göre yılın sonunda 10. jenerasyon iPad tanıtılacak. Bu 10,2 inç LCD ekranlı model, “5G, Bluetooth 5.0, WiFi 6 ve A14 işlemci” gibi detaylara sahip olacak.

Genel kullanıma odaklanan iPad’lerin 2023 yılında tasarımsal olarak yenileneceği Dylan tarafından verilen bilgiler arasında yer alırken, ETNews’un haberine göre iPad dünyasına OLED paneller 2024 yılında girecek. Apple tarafının bu konuda spesifik olarak LG Display ile beraber çalışacağı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Paylaş