reklamı kapat

POPÜLER

Sony Vision-S O2

Sony, yeni adımlarıyla otomobil için çok ciddi olduğunu gösterdi

Sony, CES 2022 kapsamında otomobil konusunda çok önemli iki duyuru yaptı. Bunlar “Mobility Inc” ve “Vision-S 02” oldu.

Sony, hatırlarsınız geçtiğimiz yıllarda karşımıza ilk elektrikli otomobili olarak geçen Vision-S konsepti ile çıkmıştı. Vision-S için şimdiye kadar ticari bir adım atılmadı, yani otomobil üretilerek yollara çıkarılmadı. Ancak firma elektrikli otomobil alanında çok ciddi görünüyor. Xiaomi ve Apple gibi devlerin de giriş yapmak istediği bu alan için CES 2022’de “Sony Mobility” şirketinin kurulacağı duyuruldu.

“Mobility Inc” özelinde firma henüz detaylı bilgiler vermiyor ancak işaretler durumu açık olarak gösteriyor: “Sony, net olarak otomobil pazarında da güçlü bir oyuncu olmak istiyor.” Peki firma elektrikli otomobil pazarına girdiği zaman sadece Vision-S gibi bir sedan otomobil mi sunacak? Bunun cevabı hayır. CES 2022’de bir de Vision-S 02 konsepti geldi.

Vision-S 02, tamamen elektrikli bir SUV modeli ve tasarımı çizgisini Vision-S’ten alıyor. Tanıtım videosunu sayfanın üstünde izleyebileceğiniz otomobil, geniş ekranlara sahip modern bir kokpit alanına sahip ve şimdilik tek bir renkte görünüyor. Henüz teknik detayları verilmeyen ancak otonom sürüş için çok gelişmiş kamera / sensör / radar sistemleriyle donatılan araç, Sony Mobility firması altında satışa çıkacak ilk araçlardan olabilir.

Sony’nin otomobil pazarına 2022 yılında girmesi çok olası görünmüyor çünkü firmanın üretim konusunda herhangi bir adım attığı yönünde bilgiler gelmiyor. Ancak 2023 yılında firmanın otomobilleri ilk olarak Japonya merkezli şekilde yollara çıkmaya başlayabilir. Biliyorsunuz 2023 yılında tamamen elektrikli yerli otomobil Togg da SUV formunda yollarda olacak.

Sony Honda elektrikli otomobil
Sony Vision-S O2

İlginizi Çekebilir: Yerli otomobil tasarlayan firmadan geleceğin traktörü