reklamı kapat

POPÜLER

Twitter X LOG Tasarım

X için gelen görüntülü ve sesli arama özelliğini kapatma [Nasıl Yapılır?]

Elon Musk’ın gündemde düşmeyen şirketi X (Twitter) için dün gece görüntülü ve sesli arama özelliği kullanıma sunuldu.

X (Twitter) için görüntülü ve sesli aramaların sunulacağı uzun zamandır gündemdeydi ve süreç dün gece sadece X Premium aboneleri için resmi olarak başladı. Musk’ın daha önceki paylaşımına göre platformdaki görüntülü ve sesli aramalar direkt olarak iOS, Android, Mac ile PC‘de çalışacak ve bunun için herhangi bir telefon numarasına gerek olmayacak. X’i her şeyin yapılabildiği bir yer haline getirmek adına çalışmalara devam eden Musk, görüntülü ve sesli aramalar ile gerçekten büyük bir adım atıyor. Bu ses getiren özellik yerleşik olarak açık geliyor, platform üstünde çağrı almak istemeyenlerin ayarlardan kapatması gerekiyor. Bunun için şu yolun izlenmesi gerekiyor: “X ana ayarlar sayfası → Gizlilik ve Güvenlik → Direkt Mesajlar → Sesli ve görüntülü aramayı etkinleştir” Buradaki seçeneği kapatarak tarafınıza çağrı gelmesini engelleyebiliyorsunuz. Bu seçenek şu an bazı kullanıcılarda sadece mobil sürümünde görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Platform için aynı zamanda ödeme odaklı büyük planların ve görüşmelerin masada olduğu yönünde duyumlar da geliyor. Aktarıldığı kadarıyla Musk, X’in kullanıcıların birbirlerine para gönderebildiği bir yer olmasını istiyor, bunun için PayPal’dan daha iyi bir sistem kurmayı hedefliyor.

Bunu gerçeğe dönüştürmek adına finans sektöründen çok sayıda kişi ve kurum ile görüşmeler yaptığı aktarılan Musk, biliyorsunuz platformu para kazanılan bir yer haline getirdi ve ödemeleri şu an Türkiye’ye de gönderme yapan Stripe platformu üzerinden aktarıyor.

İleride bu değişebilir, ödemeler direkt olarak X’in ödeme platformu üzerinden gönderilebilir. Bunun için bazı ortaklıklar kurması olası şirket, sık sık ses getirmeyi sürdürüyor.

X (Twitter) gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli