reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Threads LOG Tasarım

Zuckerberg’e göre Threads yaklaşık 100 milyon seviyesinde

Instagram tarafından geliştirilen X (Twitter) rakibi Threads için halen büyük hedeften uzakta yer alınıyor ancak kullanım artıyor gibi görünüyor.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg’e göre Threads uygulamasının şu an neredeyse 100 milyon aylık kullanıcısı bulunuyor. Zuckerberg, platformun aylık 1 milyar kullanıcıya ulaşmasını istiyor, birçok kişi süreçte Instagram ve Facebook’un kullanılmasına rağmen buna ulaşmanın kolay olmadığını belirtiyor. Threads uygulaması ilk iki haftasındaki popülerliğinden çok uzakta ve bunu değiştirmek isteyen Meta, farklı adımlar atmaya devam ediyor. Örneğin bu bağlamda artık takip ettiğiniz kişilerin Threads paylaşımları, eğer ortak hesap kullanıyorsanız Facebook’ta da görünüyor. Bunu daha önce Instagram için de hayata geçiren firma, zaman tünellerine entegre edilen paylaşımlar ile yeni platformun büyümesini hızlandırmaya çalışıyor. Milyonlarca Instagram kullanıcısının dahi ziyaret etmediği Threads uygulaması için geçtiğimiz hafta da çok talep edilen paylaşım düzenleme imkanı gelmişti. Bu faydalı özellik sayesinde yapılan hatalar paylaşım gönderildikten hemen sonra rahatlıkla değiştirilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

X’ten farklı olarak bu özelliği parayla satmayan yani bir Premium abonelik paketi altına sıkıştırmayan Meta, bu konuda elbette kullanıcıları fazlasıyla memnun ediyor, özelliğin önümüzdeki günlerde eksiksiz olarak herkese gönderilmesi bekleniyor.

Mark Zuckerberg tarafından geçtiğimiz hafta duyurulduğu kadarıyla platforma bir sesli paylaşım özelliği de geldi. Bundan önce ise Threads içerisine “Trendler” bölümünün eklenecek olması ses getirmişti.

Firmanın şu an kapalı olarak aktif şekilde test ettiği altyapı, platformdaki en popüler ya da başka bir deyişle hakkında en çok paylaşım yapılan içerikleri gözler önüne serecek. Şu an direkt olarak arama altyapısı içerisine entegre edileceği görülen altyapı, içerikler hakkında toplam kaç tane paylaşım yapıldığını da alt kısımda sayı vererek gözler önüne serecek.

Threads haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hızlı yürümeniz için tasarlanan ilginç ürün: Moonwalkers

İLGİLİ HABERLER