reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Threads LOG Tasarım

Threads uygulaması için iki yeni özellik daha teste alındı

Instagram tarafından geliştirilen X (Twitter) rakibi Threads uygulaması için iki yeni özellik teste alındı.

Instagram’ın başındaki isim Adam Mosseri’nin açıklamasına göre sürekli olarak geliştirilen Threads için şu an bir görüntüleme sayısı testi yapılıyor. Bu imkan aktif edildiği zaman bir postun / içeriğin ne kadar görüntülendiği görülebilecek. Firma bunun hesap sahiplerinin içeriklerini yönlendirmesi adına güzel bir gösterge olacağını düşünüyor. Buna ek olarak kişisel profillere post sabitleme özelliği de teste alınmış durumda. Profile bir cevabın sabitlenmesine de imkan tanıyacak firma, bu iki yeni özelliği şu an kısıtlı bir kitle üzerinde aktif olarak test ediyor. Dün sabah saatlerinde bir açıklama yapan Meta CEO’su Mark Zuckerberg’e göre Threads uygulamasının şu an neredeyse 100 milyon aylık kullanıcısı bulunuyor. Zuckerberg, platformun aylık 1 milyar kullanıcıya ulaşmasını istiyor, bunun için uygulamanın eksikleri kapatılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Örneğin dün akşam atılan adım kapsamında uygulamada yerleşik bir GIF paylaşma sistemi yer alıyor. Burada GIPHY’nin geniş GIF arşivi kullanılıyor, üçüncü parti yollara sonunda gerek kalmıyor.

Buna ek olarak artık 24 saat boyunca açık kalan dört seçenekli anketler açma özelliği de kullanıma sunulmuş durumda. Bu sayede başkalarının fikri daha rahat şekilde alınabiliyor, anketlere kimin yanıt verip veremeyeceği kontrol edilebiliyor.

Threads haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hızlı yürümeniz için tasarlanan ilginç ürün: Moonwalkers