reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Threads LOG Tasarım

Meta, Threads uygulamasını hayatta tutmak adına Facebook’u da kullanmaya başladı

 - Güncelleme: 20 Ekim 2023 09:52

Instagram tarafından geliştirilen X (Twitter) rakibi Threads için bu sefer direkt olarak Facebook kullanılmaya başlandı.

Threads uygulaması ilk iki haftasındaki popülerliğinden çok uzakta ve bunu değiştirmek isteyen Meta, farklı adımlar atmaya devam ediyor. Örneğin bu bağlamda artık takip ettiğiniz kişilerin Threads paylaşımları, eğer ortak hesap kullanıyorsanız Facebook’ta da görünüyor. Bunu daha önce Instagram için de hayata geçiren firma, zaman tünellerine entegre edilen paylaşımlar ile yeni platformun büyümesini hızlandırmaya çalışıyor. Milyonlarca Instagram kullanıcısının dahi ziyaret etmediği Threads uygulaması için geçtiğimiz hafta da çok talep edilen paylaşım düzenleme imkanı gelmişti. Bu faydalı özellik sayesinde yapılan hatalar paylaşım gönderildikten hemen sonra rahatlıkla değiştirilebiliyor. X’ten farklı olarak bu özelliği parayla satmayan yani bir Premium abonelik paketi altına sıkıştırmayan Meta, bu konuda elbette kullanıcıları fazlasıyla memnun ediyor, özelliğin önümüzdeki günlerde eksiksiz olarak herkese gönderilmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından duyurulduğu kadarıyla ilk popülerliğinden çok uzakta olan platforma bir sesli paylaşım özelliği de geldi. Bundan önce ise Threads içerisine “Trendler” bölümünün eklenecek olması ses getirmişti. Firmanın şu an kapalı olarak aktif şekilde test ettiği altyapı, platformdaki en popüler ya da başka bir deyişle hakkında en çok paylaşım yapılan içerikleri gözler önüne serecek. Şu an direkt olarak arama altyapısı içerisine entegre edileceği görülen altyapı, içerikler hakkında toplam kaç tane paylaşım yapıldığını da alt kısımda sayı vererek gözler önüne serecek.

Facebook ve Threads detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Hızlı yürümeniz için tasarlanan ilginç ürün: Moonwalkers