reklamı kapat

POPÜLER

Moonwalkers

Hızlı yürümeniz için tasarlanan ilginç ürün: Moonwalkers

 - Güncelleme: 26 Ekim 2022 10:36

Hızlı yürümeniz için Shift Robotics tarafından tasarlanan ilginç ürün Moonwalkers ses getiriyor. Model Kickstarter‘da destek arıyor.

Birçok büyük havalimanı içerisinde çok sevilen yürüyen yollar bulunuyor. Bu yollar üzerinde kişiler normal hızda şekilde yürüyerek normalden daha fazla yol alabiliyor. İşte bu mantık odağında doğan Moonwalkers, Carnegie Mellon Üniversitesi’nden çıkan Shift Robotics firmasının bir ürünü konumunda bulunuyor. İlk bakışta bir paten gibi duran ancak amacı daha farklı olan ürün, ayakkabı altına takılıyor ve bünyesindeki motor sistemi ile kişilerin yürüyüş hızını yüzde 250 oranında artırabiliyor.

Moonwalkers aşırı hafif bir seçenek değil. Her bir yürüyüş yardımcısı 1,9 kg ağırlığında ve 300W gücünde motorlar taşıyor. Sekiz farklı tekerlek üzerinde yol alan ürün, Shift Robotics tarafından yapılan açıklamaya yürüyen yollarda elde edilen deneyimi her yere götürmenize imkân tanıyor. Bu ürün sayesinde yokuş yukarı yürümek çocuk oyuncağı haline geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Merdiven çıkma durumlarında sabit moda geçen yani bu konuda bir güvenlik tehlikesi oluşturmayan ürün, yokuş aşağı gidiş durumlarında hızını sabit tutabiliyor ve zorlandığı zaman 11 km/s hıza kadar çıkabiliyor. Firmaya göre bu hızda giderken durmak için 1 metrelik mesafe yeterli oluyor. USB-C üzerinden 1,5 saat şarj ile 10 km’ye yakın yürüyüş desteği getiren ürün, kolaylıkla takılıp çıkarılabiliyor.

Şu an Kickstarter’da destek arayan Moonwalkers için açıklanan en düşük bağış oranı 999 dolar seviyesinde yer alıyor. Gerçek kullanım deneyimi gösterilen tanıtım videosunu sayfanın en üstünde izleyebileceğiniz ürün pazara ise tam 1.399 dolardan çıkarılacak.

Moonwalkers yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri