reklamı kapat

POPÜLER

Pininfarina traktör

Yerli otomobili de tasarlayan Pininfarina imzalı konsept traktör

Yerli otomobil modelini de tasarlayan Pininfarina imzalı konsept traktör görücüye çıktı. Bu aracın arkasında New Holland firması da yer alıyor.

Yıllardır birçok farklı alanda çok özel tasarımlara imza atan İtalya merkezli Pininfarina, bu sefer New Holland ile bir araya geldi ve spesifik olarak üzüm bağlarına özel olarak bir traktör konsepti hazırladı.

Tanıtım videosunu yukarıda izleyebileceğiniz bir konsept olarak fütüristik çizgileri kullanan tek kişilik gelecek gösterimi, ihtiyaca göre genişleyebilir yapıda tasarlanmış. Traktörün lastikleri üzüm bağına göre istenildiği gibi ayarlanabiliyor.

Yapısı gereği kâğıt üzerinde sürücüsüne çok iyi bir görüş açısı sunan modern iş makinesi, sürpriz olmayacağı üzere farklı amaçlar için özelleştirilebiliyor. Kokpit alanı olabilecek en sade şekilde tasarlanan ve tek bir dokunmatik ekrana yer verilen konsept, Pininfarina tarafından tasarlanan ilk konsept traktör konumunda yer almıyor. Yani firmanın bu konuda geçmiş tecrübeleri de bulunuyor.

Geleceğin modeli olarak elektrikli aktarımı merkeze alan traktör konsepti, patlamayan lastikler üzerinde oturuyor. Buna benzer lastikler üzerinde birçok firma çalışıyor, hatta somut bazı çözümler de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pininfarina imzalı konsept traktör gelecekte aktif olarak üretilebilir ve göreve alınabilir

Ancak bunun ne zaman olacağı şimdilik tam olarak bilinmiyor. New Holland firmasının hali hazırda üzüm bağlarına özel traktörleri bulunuyor ve firma hazırlanan bu konsept ile bir gelecek ilhamı hedeflemiş gibi görünüyor.