reklamı kapat

POPÜLER

Pininfarina imzalı ticari araç yelpazesiyle tanışın; Mahindra Furio

Ülkede uzun süredir beklenen projelerden birisi olan Mahindra Furio serisi, piyasaya ilk adımını zengin versiyon seçenekleriyle atacak.

İtalya’nın en önemli süper spor üreticilerinin üzerinde gördüğümüz imzalardan birisi olan Pininfarina, son yıllarda daha çok alternatif enerji kaynaklarına yönelmiş durumda. Gerek hidrojen gerekse elektrik bazlı konsept projelerini fuarlarda meraklılarıyla buluşturan şirket, 2020 itibarıyla da ilk modelini sınırlı adetlerle piyasaya sunmak istiyor. Pininfarina’nın bu süreçte içli dışlı olduğu önemli isimlerden birisi de Hint merkezli Mahindra‘ydı. Ülkenin en köklü üreticilerinden birisiyle yapılan bu ortaklık sadece konsept çalışmalara yansımıyor elbette. Bunun en güzel ve son örneklerinden birisi de şu an akıllara gelmeyecek bir sınıfta gerçekleşiyor. Mahindra’nın Furio adını verdiği kamyonet serinin tasarım sürecini yürüten Pininfarina, ortaya göze hoş gelen bir yelpaze çıkarmayı da başarmış

Eklemeler olacak

1.000 saati aşkın çalışmaların yürütüldüğü de özellikle dile getiriliyor. Tasarımları itibarıyla oldukça modern görünen Furio’nun en önemli parçalarından birisi motor teknolojisi. Mühendisler, var olan yükün miktarına ve yol koşullarına göre farklı dinamiklerde kontrol edilebilmesi adına geliştirilen akıllı teknoloji sayesinde fark yaratmayı amaçlıyor. Düşük devirlerde yüksek tork iletimi sağlayan bir yapıda olduğunun da altı çizilen motorlar kullanıcı deneyimini de doğrudan etkileyecek gibi görünüyor. 7 Tondan başlayıp 16 tona kadar çekiş desteğini sunacak olan Furio serisinin ilk adımda dört farklı versiyonu satışa sunulacak. Takip eden süreçte ise aileye iki yeni versiyonun da dahil edileceği resmileşen detaylar arasında.