reklamı kapat

POPÜLER

Kendisinden önce rekoru geldi; Lamborghini Aventador SVJ Yeşil Cehennem’in yeni kralı

Nürburgring rekorunu kırarak tanıtımı öncesinde gündeme oturan Lamborghini Aventador SVJ, ilk teknik detaylarıyla da rekabete hazır olduğunu gösteriyor.

Lamborghini’nin bir süredir ipucu niteliğindeki detaylar üzerinden mesajlarını vermeye başladığı Aventador SVJ, mühendisleri fazlasıyla iddialı olduğu bir proje. Aerodinamik verimlilik konusunda bu zamana kadar üretilmiş en başarılı modellerden birisi olarak lanse edilen versiyon, şu sıralar kamuflajlı olarak kameralara yansıyor. Lambo’nun resmi kaynaklarından da beslediği bilgilerle günümüze kadar gelen SVJ, bugün yapılan duyuruyla birlikte tanıtım öncesinde çok önemli bir rekor haberiyle gündeme geldi. Hafta başında Nürburgring‘de rekor için kontak açacağı söylenen model, yapılan denemelerin ardından beklentilerin de ötesine geçerek çok ciddi bir dereceyle rekorun sahibi oldu. Rekorla ilgili masada görünen son rakam bizlere 6 dakika 44 saniye ve 97 saliselik bir dereceyi işaret ediyordu.

Porsche geride kaldı

Son olarak Porsche’nin 911 GT2 RS ile kırdığı rekoru ele geçirmek için bir araya gelen Lamborghini mühendislerinin en büyük yardımcılarından birisi “ALA” oldu. Araç üzerindeki aktif aerodinamik parçaların büyük pay sahibi olduğu SVJ’nin 20 kilometre süren pist macerası aslında önümüzdeki günlerde kırılacak diğer rekorların da bir habercisi niteliğinde. Performans değerleri de resmiyet kazanan model, 770 PS‘lik bir güçle yola inecek. Bu sayede Aventador SV’nin 20 beygir önünde yer alan SVJ’nın maksimum sürat ve 0-100 değerlerinde de iyileşmeler bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde resmi tanıtım etkinliğinin gerçekleşmesini beklediğimiz modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.