reklamı kapat

POPÜLER

Sınırlı sayıda üretilecek Lamborghini Aventador SVJ Roadster ve sunduğu yenilikler

Gerek tasarımı gerekse sunduğu performansla otomobil tutkunlarının ilgisini çeken spor otomobillere imza atan İtalyan devi, son harikası Lamborghini Aventador SVJ Roadster modelini görücüye çıkardı.

Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde lanse edilen model, daha önceki Lamborghini modelleri gibi ihtişamıyla fark yaratıyor. Dünya genelinde sadece 800 adet üretileceği açıklanan Aventador SVJ Roadster adından da anlaşılacağı üzere üstü açılabilir bir model olarak karşımıza çıkıyor. Yeni model; coupe versiyondaki tüm gücü, performansı ve etkileyici aerodinamik özellikleri de alarak farklı bir şekilde sunan otomobilin ağırlığıda 1.575 kilograma yükseltmiş durumda. Coupe modelinin ağırlığının 1.525 kilogram olduğunu hatırlatmakta yarar var. 6,5 litre hacimli V12 motordan güç alan otomobil, 770 beygir güç ve 720 Nm tork üretiyor. 7 ileri vitesli ISR şanzıman sisteminin tercih edildiği otomobilde dört tekerlekten çekiş sistemi kullanılıyor.


Saatte 100 kilometre hıza 2,9 saniyede ulaşabilen otomobilin saatte ulaştığı maksimum hız ise 350 kilometre. Aventador S Roadster modelinden daha agresif bir görünüme sahip olan Lamborghini Aventador SVJ Roadster, her güzel bir şeyin bedeli var misali satış fiyatı oldukça yüksek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Aventador SVJ Roadster fiyatı

Lamborghini Aventador SVJ Roadster’ın yurt dışındaki satış fiyatı ise 574 bin dolar.

İlgili çekebilir

Lamborghini Urus’un tanıtım videosu