reklamı kapat

POPÜLER

Ben Affleck Steven Spielberg

Ben Affleck Steven Spielberg’e karşı Netflix’i savundu

Tecrübeli yönetmen Steven Spielberg’ün Netflix ve benzeri internet platformlarına savaş açmasının ardından Ben Affleck enteresan bir açıklamaya imza attı.

Bilmeyenler için durumu kısaca özetlemek gerekirse Netflix, Amazon, Hulu gibi internet platformlarının sayısı her geçen gün artıyor. İnsanların evinin konforunda bir şeyler izlemesine olanak sağlayan bu girişimler aynı zamanda kendi orijinal yapımlarını da hazırlıyor. Özellikle son yıllarda internet platformları tarafından hazırlanan dizi ve filmler büyük ilgi görüyor. Prestijli ödüllere de adaylık kazanıyor. Steven Spielberg ise bu platformlar tarafından çekilen filmlerin Oscar Ödülleri’nde yarışmaması gerektiği çünkü televizyon filmi gibi değerlendirilmesi gerektiğine inanıyor. Spielberg’ün sahibi olduğu Amblin stüdyolarından gelen açıklamayla birlikte bu mücadelenin giderek kızıştığı ortaya çıktı. Tecrübeli yönetmenin Netflix karşıtı görüşlerini Academy Board of Governors toplantısında açıklayacağı ve destek toplamaya çalışacağı ifade edildi. Bu duruma internetten tepki yağarken Ben Affleck de sessiz kalmadı. Kısa bir süre önce Netflix’in Triple Frontier filminde rol alan oyuncu şu sözleri sarf etti:

“Spielberg bence filmlerin güçlü bir vizyon sürecinden geçmesi gerektiğine inanıyor. Olay bir şirket veya öteki değil. Bir yapımın televizyon filmi olmaktan çıkıp sinema filmi olarak kabul edilmesi için vizyonda kaldığı süre. Fakat artık bu sınırlar giderek ortadan kalkıyor. İnsanlar artık telefonlarından, internetten ve televizyondan film izleyebiliyor. Sektör değişiyor. Sinema sektörü de son yıllarda çok değişti.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ben Affleck çoğunluğun görüşlerini olabildiğince nazik bir şekilde ifade etmeye çalışmış diyebiliriz. Sinemanın çağa ayak uydurması pek çok alandaki gelişmeler gibi kaçınılmaz. Buna karşı koymanın da bir faydası olduğunu düşünmüyoruz.

İlginizi çekebilir

Ready Player One fragman