reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Steven Spielberg

Steven Spielberg ve Netflix iş birliğinin detayları ortaya çıktı

Steven Spielberg‘in yapım şirketi Amblin, Netflix ile anlaşma sağladı. Anlaşmayla birlikte ünlü yönetmenin şirketi Netflix için filmler çekecek. Variety‘ye göre anlaşma yılda en az iki filmi izleyicilerle buluşturmaya kapsıyor. Spielberg’in bu filmleri yönetip yönetmeyeceği ise şu anda belirsizliğini koruyor.

Kaynaklar Amblin şirketinin Universal ile de anlaşması olduğunu ve Spielberg’in her Netflix projesinin yönetmen koltuğunda olmayacağını düşünüyor. Video servisi ile yapılan anlaşmadan ötürü heyecanlı olduğunu söyleyen Spielberg, Universal ve diğer ortaklarla hikayeler anlatmaya devam edeceklerini belirtti. Ted Sarandos ile gerçekleştirdikleri maceranın kendisi için tatmin edici olduğunu ifade eden Spielberg, Netflix ekibiyle çalışmaya başlamak için sabırsız olduğunu dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Steven Spielberg’in şirketi ile Netflix’in anlaşması ilk değil

Amblin’in geçmişte de Netflix ile çalıştığını hatırlatmakta yarar var.. Bu yıl altı dalda Oscar’a aday gösterilen The Trial of the Chicago 7‘nin yapımcılığını da Amblin üstlenmişti. Amblin bunun haricinde Bradley Cooper’ın yönettiği ve oynadığı besteci Leonard Bernstein hakkındaki biyografi olan Maestro’da da iş birliği gerçekleştirdi.

İlginizi çekebilir

La Casa de Papel 5. sezon fragmanı