reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Steven Spielberg

Steven Spielberg’den Netflix konusunda “geri adım”

Steven Spielberg geçtiğimiz haftalarda Netflix filmlerinin Oscar’da boy göstermesiyle ilgili tepki çeken bir açıklamaya imza atmıştı. Görünen o ki Spielberg bu açklamayı aslında yapmamış.

Netflix filmi Roma‘nın 2019 Oscar’ları için 10 dalda aday gösterilip; en iyi yönetmen de dahil olmak üzere 4 dalda da ödül kazanmasının ardından Steven Spielberg‘den ilginç bir açıklama gelmişti. Ünlü yönetmen, klasik bir sinema göstermi yapılmadan çevrim içi platformlarda yayınlanan filmlerin Oscar’da aday gösterilmesini doğru bulmuyor ancak bunun yerine Emmy’de yarışabileceklerini dile getiriyordu. Hatta Spielberg’ün Akademi Ödülleri kuruluna önümüzdeki ay yeni bir düzenleme yapılması için teklif götüreceği dahi belirtilmişti. Nisan 2018’de benzer bir açıklamayı Altın Palmiye kurul ekibi de yapmıştı. Bu açıklamadan sonra, Netflix cephesinden detaylarına buradan ulaşabileceğiniz bir cevap gecikmedi. Şimdi ise Spielberg’ün aslında böyle bir açıklama yapmadığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Steven Spielberg hiçbir açıklama yapmadı”

Spielberg’ün yakın arkadaşlarından Jeffrey Katzenberg yaptığı yeni açıklamada, ünlü yönetmenin böyle bir ifadede bulunmadığını belirtiyor. “Steven ile bu konuda daha yeni konuştum. Ve bana ‘Kesinlikle böyle bir şey söylemedim’ dedi. Esasen hiçbir şey söylememiş.” diyen Katzenberg, topu gazeteciye atıyor. “Olan şey şu, bir gazeteci Steven ile ilgili bir dedikodu duyuyor. Konuyla ilgili yorumunu almak için sözcüsünü arıyorlar ve açıkçası hikayeyi saptırıyorlar. Birincisi Steven böyle bir açıklama yapmadı. İkincisi nisan ayında akademiye giderek kurula yeni bir plan sunmayacak.” diyen Katzenberg açıklamanın kesinlikle gerçekleşmediği dile getiriyor.

Öte yandan biraz geçmişe gittiğimizde Spielberg, şubat ayında Cinema Audio Society töreninde ödülünü alırken “Umarım film yapımcıları olarak yapabileceğimiz en iyi katkının izleyicilere sinemada gösterilen bir deneyim sunabileceğimiz inancına devam edebiliriz.” demişti. Dedikoduları ateşleyen de Spielberg’ün sinema deneyimine verdiği önem esasen. Ready Player One’ın basın gösteriminde de sinemalardaki gösterimin önemine vurgu yapmıştı.

İlginizi çekebilir

4 dalda Oscar ödüllü Roma’nın fragmanı