reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon Türkiye yayın saati

Spoilerlara hazırlanın; Game of Thrones 8. sezon Türkiye yayın saati

Game of Thrones 8. sezon bölümleriyle Amerika’da 14 Nisan’da yayınlanmaya başlanacak. Peki dizi Türkiye’de hangi gün hangi saatlerde yayınlanıyor?

Merakla beklenen Game of Thrones 8. sezon bölümleri için neredeyse 1 aydan az süre kaldı. Film tadında 6 bölüm yayınlamaya hazırlanan dizi, bu sezonla beraber maceraya da nokta koyacak. Daha yayınlanmadan açıklamalarla beklentileri artıran devasa bir savaş sahnesini izleyeceğimiz sezon, televizyon tarihine de damga vurmaya hazırlandığını belirtecek kadar iddialı. HBO’da yayınlanacak olan dizinin Türkiye’deki yayın hakları ise Digiturk’te bulunuyor. Halihazırda 30 Nisan’a kadar 1 No’lu beIN HD kanalında “Game of Thrones Özel” yayınlarına devam eden Digiturk, dizinin yayın saatiyle ilgili açıklama da yaptı. Digiturk’un özel yayınıyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amerika’yla aynı anda Türkçe altyazılı

Açıklanan yayın programına göre Digiturk, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi diziyi Amerika ile aynı anda yayına sokacak. Amerika’da 14 Nisan’da yayınlanan dizi Türkiye saati ile 14 Nisan’ı 15 Nisan’a bağlayan gece, sabaha karşı 04:00‘te Türkçe altyazılı olarak yayınlanacak. Ancak sabah karşı kalkıp diziyi izlemek istemeyenler için aynı zamanda 15 Nisan akşamı da ilk bölümün tekrarı olacak.

Bu durumda Amerika’da pazar günleri olan yayın Türkiye’de ilk olarak eş zamanlı sabaha karşı dörtte, takibinde de pazartesi akşamları olacak şekilde 6 hafta boyunca ekranlara gelecek. Tabii sabaha karşı, eş zamanlı yayın olduğu için şimdiden çevrim içi mecralarda denk geleceğiniz spoilerlara karşı önlemlerinizi alın deriz. Twitter üzerinden bazı kelimeleri sessize alabileceğiniz gibi farklı platformlar için ayrı ayrı çözümler bulunuyor. Bizim listelediğimiz bazı çözümlere buradan ulaşabilirsiniz. Ancak tek bir kesin çözüm var o da 15 Nisan’dan itibaren pazartesileri diziyi izleyene kadar sosyal medyadan uzak durmak…

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon tarih duyurusu