reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm

Taht savaşı bitiyor; Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm fotoğrafları

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm ile final için geri sayımı başlattı. Pazar günü büyük finali yapacak olan bölümden ilk kareler geldi.

Artık veda zamanı geldi ve Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm için geri sayım başladı. Final sezonunun her bir bölümünü detaylı incelemelerle ele aldığımız sezon, bizi mutlak sona ulaştırmak için hazır. Sezon boyunca her perşembe olduğu gibi gelecek bölümden yeni fotoğraflar yayınlayan HBO, bu kez işi sıkı tutuyor. HBO’nun seriyle ilgili en büyük sıkıntılarından biri sızıntılar ve hacklenmeler. Final bölümünde bunun olmaması için bu kez HBO sadece iki fotoğrafla karşımıza çıkıyor. İzleyicilerin final tahminini hiçbir şekilde yapmasını istemeyen kanal bu konuda fazlasıyla dikkatli davranmaya özen gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm ile gelen son

Paylaşılan iki fotoğraftan birinde Daenerys, fragmanda da olduğu gibi, halkın kalanıyla yüzleşiyor. Etrafında sayısına şaşırdığımız Lekesizler ordusu bulunan Daenerys, korku ile itaat sağlamaya çalışıyor. Fotoğrafta şehrin yıkıntıları göze çarparken, açıkçası yönetilmeye değer bir şey kaldı mı emin değiliz. Daenerys’in sayısına takıldığımız ve bir türlü anlam veremediğimiz Lekesiz ordusu, kalan halkın kendisinden daha kalabalık olabilir.

Daenerys’in şu noktadan sonra geri dönüşü ise olacağını hiç sanmıyoruz. Köprüleri tamamen yakan Targaryen kızı, yıllar sonra Red Keep’i geri almakla kalmıyor Kral II. Aerys‘in yapamadığını da gerçekleştiriyor. Jon’la karşılaşmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Diğer fotoğrafta ise karşımızda hayli hayal kırıklığına uğramış gibi görünen bir Tyrion bulunuyor. 5 bölümdür ağzından zekice bir cümle duyamadığımız karakter belki büyük konuşmasını finale saklıyordur. Son bölüme kadar hayatta kalmayı başaran Tyrion Lannister, bu soyadı taşıyan son kişi aynı zamanda. Daenerys’e sürekli güvendiğini yüksek sesle dile getiren karekterin şu noktadan sonra nasıl bir “tavsiye” vereceği de ayrıca merak ediliyor. Tyrion tüm bu olanlar yüzünden kendini sorumlu tutarak Daenerys’e karşı saldırıya dahi geçebilir.

Finalde ise Dany’nin yaşayacağına pek ihtimal vermiyoruz açıkçası. Yaşasa bile tüm bu olanlardan sonra Demir Taht’ta oturması mümkün olmayacak gibi görünüyor. Ancak düğümün nasıl çözüleceğini şimdiden söylemek pek mümkün değil.

8. sezon 6. bölüm, 19 Mayıs’ı 20 Mayıs’a bağlayan gece Türkiye saati ile sabaha karşı 04:00’da Digiturk’un beIN Sci Fi kanalında final yaparak bizlere veda edecek. Dizinin final bölümüne dair değerlendirmemizi 20 Mayıs Pazartesi günü LOG.com.tr’den okuyabilirsiniz.

İlgili video

8. sezon 6. bölüm fragmanı