reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi RedmiBook 14 dizüstü bilgisayar

Bütçe dostu dizüstü RedmiBook 14 ve sızan teknik detayları

Redmi K20 ve K20 Pro amiral gemileriyle beraber bütçe dostu bir dizüstü bilgisayar modelinin de geleceğini belirtmiştik. İşte bu model RedmiBook 14, teknik olarak detaylandı.

Xiaomi, Mi serisi dizüstü modelleri yanında alt marka Redmi imzalı dizüstü bilgisayar modelleri de satmak istiyor. İşte bu noktada gelen ilk model RedmiBook 14 olacak. Yukarıda da dediğimiz gibi Redmi K20 ve K20 Pro ile beraber tanıtılacak model, teknik olarak iddialı geliyor. İsminden de anlaşılabileceği üzere 14 inç bir ekranı bulunan cihaz, gücün Intel Core i3, i5 ya da i7 işlemcilerden alıyor. 4 GB / 8 GB RAM ve 256 GB ya da 512 GB SSD depolama ile alınabilecek dizüstü bilgisayar, ekran kartı tarafında ise Nvidia GeForce MX250 ile donatılabiliyor. Sadece gümüş renk seçeneğiyle hazırlandığı belirtilen dizüstü, büyük ihtimalle MacBook benzeri bir tasarımı nispeten ince bir kasada bir araya getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

RedmiBook 14 dizüstü bilgisayar modeli Türkiye’de de satılacaktır

Çünkü Xiaomi imzalı dizüstüler burada aktif olarak satılıyor. Xiaomi açıkça Redmi’yi sadece bir akıllı telefon firması olarak görmek istemiyor. Bu marka altında bir çamaşır makinesi dahi duyuran firma, ürün gamını sürekli olarak büyütmeye devam ediyor. Artık Xiaomi imzalı hemen hemen her ürün bulunuyor. Firma sadece teknoloji alanında da kalmıyor.

İlginizi Çekebilir

DJI’dan GoPro’ya rakip yeni aksiyon kamerası