reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari 288 GTO

Başrolde Ferrari 288 GTO var; son dönemlerin en kötü hırsızlık tercihi

Almanya’da meydana gelen hırsızlık vakası, marka tarihinin en önemli otomobillerinden Ferrari 288 GTO gibi bir ikonu karşımıza çıkartıyor.

Sıkı LOG takipçileriyle birlikte son birkaç haftadır otomobil hırsızlığıyla ilgili ilginç gelişmelere tanık oluyoruz. Amerika merkezli olarak baş gösteren bu olaylardan ilkinde organize bir ekip tarafından koca bir otoparkta yer alan araçların jant ve lastikleri filmleri aratmayacak şekilde çalınmıştı. Başka bir eyalette ise farklı bir çetenin lüks araçların aynalarını hedef aldıklarını gördük. Almanya’nın Düsseldorf kentinde meydana gelen hırsızlık olayı ise, son dönemlerdeki tüm soygunların bilançosunu tek başına domine edecek cinsten. Toplamda sadece 272 örneği bulunun Ferrari 288 GTO merkezli olarak meydana gelen olay, değeri 2 milyon euro olan bu otomobilin arkasından ağıt yakılmasına neden olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ferrari 288 GTO için belirsiz gelecek

Kısa süre içerisinde pek çok farklı ülkenin önemli basın servislerinde kendisine yer bulan olay aslında öyle çok da organize bir durum değil. Hırsızın kullandığı yöntemi duyduğunuzda ise siz de bizim gibi “Organize İşler filmini mi izlemiş bu adam?” fikrini aklınızın bir kenarından geçirebilirsiniz. Olayın detaylarına baktığımızda hırsızın normal bir alıcı gibi araca bakmaya geldiğini görüyoruz. Yaptığı sözde incelemenin ardından Ferrari 288 GTO ile bir test sürüşüne çıkmak istediğini belirten hırsız, planının bir parçası olarak yolcu koltuğunda seyahat etmek istediğini söylüyor. Dönüş yolunda aracı kendi kullanmak isteyen kimliği belirsiz kişi, satıcının araca tekrar binmesine fırsat vermeden gaza basıp ortadan kayboluyor. 43.000 kilometrede olduğu açıklanan böylesine ikonik ve meraklıları arasında tanınan bir otomobili çalan kişinin satışla ilgili elinde çok fazla bir seçeneği yok. Bu da ihtimallerin, aracın parçalanacağı üzerine yoğunlaşması demek. Yerel polis tarafından devam eden soruşturmanın nasıl sonlanacağı da ayrı bir merak konusu.

İlginizi çekebilir

Lamborghini Performante Spyder