reklamı kapat

POPÜLER

otomobil hırsızlığı

“Seri üretim otomobil hırsızlığı”; Amerika’da akıl almaz jant ve lastik soygunu [Galeri]

Otomobil hırsızlığı konusunda bir süredir farklı bölgelerde hareketlenmelerin yaşandığı Amerika’daki son olay zincirin yeni halkası konumunda.

Hırsızlık olayları artık hemen her platformda karşımıza çıkan, adeta günümüzün rutini haline gelen silsileler haline dönüşmeye başladı. “Bakalım bugün ne gariplik olmuş?” diye göz gezdiğimiz televizyon veya sosyal medya gibi ortamlardaki bu arayışımız çok fazla efor sarf ettirmemizi gerektirmiyor artık. Lakin geçtiğimiz günlerde Amerika’da meydana gelen bu soygun, örneğine her gün rastlayamayacağınız aksiyon detaylarını içerisinde barındırıyor. Merkezinde farklı sınıflarda olan 31 aracın bulunduğu olayda, göze kestirilen parçalarsa taşınması ve çalınması kolay olan lastik ve jantlardan oluşuyor.

Soruşturma genişletiliyor

Soygunun yaşandığı yer Los Angeles sınırları içerisinde yer alan Slidell bölgesi. Yerel polis tarafından aktarılan bilgilere göre, hırsızlar Chevrolet bayisine bir süre önce satış için getirilen otomobilleri gözüne kestirerek planlarını uygulamaya başlıyor. İçerisinde Tahoe, Silverado, Malibu ve Blazer gibi üst sınıf modellerin olduğu otoparkta gerçekleştirilen girişimin sonunda 31 araçtan toplamda 124 adet jant ve lastiğin çalındığını görüyoruz. Yetkililerin olay sonrasında yaptığı tespitlere göre bu soygunun maliyeti ise yaklaşık 120.000 dolar. Sabaha karşı 03:00 sularında meydana gelen olayın araştırma kısmını üstlenen dedektiflere göre elemine edilen güvenlik kameraları ve kırılan kilitler, hırsızların acemi olmadıklarını gösteriyor. Benzer vakaların Texas, Oklahoma ve Michigan eyaletlerinde de görüldüğünü söyleyen polisler, soygunun birbirleriyle bağlantılı olabileceği ihtimali üzerinde de duruyor. Olayın madur kısmı olarak nitelendirebileceğimiz Chevrolet bayisinin sahibi ise, hırsızların yerini bildirene 25.000 dolar ödül vereceğini açıkladı.

İlginizi çekebilir

Tesla Model S hırsızlığı