reklamı kapat

POPÜLER

75 milyon sterlinlik hiper otomobil buluşmasından nefes kesen kareler [Galeri]

Otomobil meraklılarını anlamlı bir hayır için bir araya getiren hiper otomobil buluşmasında, isimlerini telaffuz etmeyi özlediğimiz modeller yer alıyor.

Otomobil meraklıları olarak her yıl iple çektiğimiz bazı etkinlikler vardır. Otomobil Fuarları ve festivalleri içerisine alan bu beklentileri zirve yaptıran en büyük hediye ise yerel gruplar tarafından düzenlenen özel etkinlikler. Genellikle klasik otomobillerin bir araya gelmesiyle bizlere keyifli kareler hediye eden bu buluşmalardan bir tanesi bu kez İngiltere’nin Leicestershire bölgesinde gerçekleşti. 2018’in şu ana kadar gördüğümüz en kapsamlı toplantılarından olan bu etkinlikte klasik otomobillerden çok egzotik sınıfın hakimiyeti vardı. Ferrari, Porsche, Lamborghini, Aston Martin ve Jaguar gibi üreticilerin sokaklarda pek fazla rastlayamayacağımız eski ve yeni jenerasyonlarıyla katılım sağladığı programın listesindeki modeller kesinlikle meraklılarının ilgisini çekecek.

Müzeyi aratmayan katılım

Supercar Driver kulübünün üyelerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikteki araçların toplam değerleri 75 milyon sterlin sınırına dayanıyor. Katılım sağlayan araçlara baktığımızda Ferrari FXX, Aston Martin Vulcan, Koenigsegg Agera, Ferrari F50, Ferrari Enzo, Audi R8, Aston Martin One 77, Jaguar XJ220, Pagani Zonda F, Jaguar E-Type, Noble M600, Porsche 918 Spyder, Ferrari F12 TDF, Ferrari 599 GTO ve sayısını kolaylıkla artırabileceğimiz pek çok eşsiz modelin bizleri selamladığını görüyoruz. Toplamda 300 adedi aşan bir katılımın sağlandığı toplantının geliri ise çocuk hastanesi “Bluebell Wood Children’s Hospice” e bağışlanacak. Kaynaklara göre şimdiden 22.000 sterlinlik bir gelir bağışlanmak üzere bir araya getirildi bile.