reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari’nin yeni efsanesi LaFerrari tanıtıldı

Ferrari, Enzo‘yu tahtından indiricek olan süper otomobil LaFerrari‘yi Cenevre’de düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı‘nda görücüye çıkardı. Uzun zamandır “F150” kod adıyla anılan otomobil, Ferrari’nin şimdiye kadar ürettiği en hızlı, en teknolojik ve ilk hibrit yol otomobili olma özelliğine sahip.
LaFerrari
Dünyada sadece 499 kişinin sahip olacağı bu süper otomobilde benzinli ve elektrikli olmak üzere 2 motorun birlikte görev yaptığı bir hibrid sistem kullanılıyor. F1’deki deneyimini hem teknoloji hem de tasarım anlamında kullanıcılara sunan otomobilde 800 beygir güç üreten 7,3 litrelik V12 motor bulunuyor. Otomobilde kullanılan HY-KERS sistemi sayesinde elektrikli motoru 163 beygirlik ekstra bir güç sağlıyor. Böylece LaFerrari’nin toplam beygir gücü 963’e çıkıyor. 0-100 km/s hızlanmasını üç saniyenin altında, 0-200 km/s hızlanmasını ise yedi saniyenin altında tamamlayan LaFerrari, maksimumda 350 km/s hıza ulaşabiliyor.
LaFerrari
LaFerrari’de buna ek olarak dört farklı karbon fiberden oluşan dayanıklı ve hafif şasi kullanılıyor. Bu da LaFerrari’nin Enzo’ya göre yüzde 27 oranında daha dayanıklı bir şasiye sahip olmasını sağlıyor. Özel olarak üretilecek otomobilin renk seçenekleri arasında Rossa Corsa (Kırmızı) , Giallo Modena (Sarı) ve Nero (Siyah) yer alıyor. 288 GTO, F40, F50 ve Enzo‘nun ardından kullanıcıların beğenisine sunulan LaFerrari’yi yeterli miktarda paranız olsa bile almanızın çok zor olduğunu belirtmek gerek.
LaFerrari
Ferrari ve Maserati Türkiye Distribütörü Fer Mas Satış ve Pazarlama Direktörü Ferhat Albayrak bu özel Ferrari’ye sahip olmak için paranın yeterli olmadığını kısa bir süre önce açıklamıştı. Albayrak, bu özel otomobilin Ferrari’nin en üstün otomobili olduğunu ve bu otomobile sahip olmak için gerçek Ferrari tutkunu olmak gerektiğini belirtmişti. Ferrari’nin özel olarak üreteceği ve dünyada yalnızca 499 kişinin sahip olabileceği bu süper otomobilin Türkiye’deki satış fiyatı ise 6,3 milyon TL. Ferrari’nin son harikasının ne zaman satışa sunulacağı ise henüz belli değil.
LaFerrari
LaFerrari
LaFerrari

VİDEO