reklamı kapat

POPÜLER

HP ENVY x2 incelemesi

HEM TABLET HEM DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR FORMUNDA OLAN, BİRİNDEN DİĞERİNE DÖNÜŞEBİLEN HİBRİTLERDEN ALMAYA NİYETLENDİYSENİZ ÇOK CİDDİ BİR ARAŞTIRMA SÜRECİ SİZİ BEKLİYOR. LİSTEYE, INTEL ATOM İŞLEMCİLİ HP ENVY x2 de EKLENDİ

HP, ENVY x2’den bahsederken diyor ki “Tabletimi mi yanıma alsam dizüstü bilgisayarımı mı?” ikilemini çözecek olan cihaz bu. Takıp çıkarılabilir klavyeli bir tablet bilgisayar olan HP ENVY x2, Windows 8 işletim sistemli, Intel Atom işlemcili bir hibrit. Yaygınlaşmaya başladıklarından beri pek çok hibrit cihazı yakından inceleme fırsatımız oldu. Hem işimiz gereği test ettiklerimiz hem de günlük hayatta karşımıza çıkan ürünleri gördükten sonra kafamızda oluşan ve hepimizin neredeyse hemfikir olduğu konu takıp çıkarılabilir klavyeli modellerin, tüm modeller arasındaki en fonksiyonel cihazlar olduğu. HP’nin ENVY x2’si de, klavyesi ekranından ayrılan modellerden biri.

TAK ÇIKAR ÇALIŞTIR
Katlanan, kayarak açılan ya da ekranı 180 derece geriye yatan dizüstü ve tabletlerin hiçbirine haksızlık etmek istemeyiz. Hepsinin birer kullanım alanı, her birinin belli bir hedef kitlesi var. Ancak ne kadar dönüşürse dönüşsün, isterse Transformer’dan fırlamış mekaniklere sahip olsun, bir dizüstü bilgisayarın tablet haline gelmesi; tabletlerin kullanım kolaylığını eksiksiz sunması mümkün değil. Tabletin taşınabilirliğini, inceliğini ve hafifliğini yakalayabilen ürünlere tek örnek klavyesi tamamen çıkarılabilen cihazlar. HP ENVY x2 de bunlardan biri ve klavyesi çıkarıldığında 680 gram ağırlığında oluyor. 11,6 inçlik ekranının boyutu da ideal çünkü dizüstünden tablete dönüşen ürünlerin 13 inç gibi daha büyük ekranlı olanlarını tablet olarak kullanmak teoride mümkün gibi görünse de pratikte hiç de fonksiyonel olmuyor. 11,6 inç ekranlı HP ENVY x2’nin ekran çözünürlüğü 1366×768 piksel. IPS panelli ekranın görüş açısı çok dar değil; güneş ışığı altında da nispeten rahat bir kullanım sunuyor. Klavyesiyle beraber 1,4 kg ağırlığında olan ENVY x2, ağır bir bilgisayar. Bu ağırlık klavyenin de üzerinde bir batarya bulunmasından kaynaklanıyor olmalı. Tableti klavyesine taktığınızda size ekstra pil ömrü sunan HP ENVY x2, uzun süren bir uçak yolculuğunda size eşlik edebilecek kadar dayanıklı.