reklamı kapat

POPÜLER

HP, Windows 8’li Split x2 ile Android’li SlateBook x2’i duyurdu

HP, Split x2 olarak adlandırdığı hibrit cihaz ile SlateBook x2 isimli Android’li tabletini duyurdu. Dizüstü bilgisayar işlemcisini bünyesinde barındıran ilk dizüstü bilgisayar/tablet cihazı olma özelliğine sahip olan Split x2’de Windows 8 işletim sistemi kullanılıyor. Intel Core i3 veya i5 işlemci seçenekleri ve 1366×768 piksel çözünürlüklü 13 inç  dokunmatik ekranın yer aldığı cihazın sahip olduğu klavyeli yerleştirme istasyonu ikinci bir pile sahip. Çoklu dokunmatik hareketleri destekleyen trackpad’i e olan cihazda iki adet USB girişi ve microSD/SD kart desteği de bulunuyor.
HP Split x2

Advertisement

64 / 128 GB SSD depolama alanına sahip olan cihaz opsiyonel olarak 500 GB’lık HDD çözümünü kullanıcılara sunuyor. Kullanıcılar cihazlarını hızlı şekilde kullanmak istediklerinde SSD depolama alanının fotoğraf, video ve dosya yedekleme işlemlerinde ise HDD depolama alanını kullanabiliyor. Beats Audio ses teknolojisine sahip olan cihazda USB 2.0, USB 3.0 ve WiDi bağlantıları da mevcut. Bilgisayar aynı zamanda microSD ve SD kart desteğine de sahip. Ağusos ayında piyasaya sürülecek olan HP Split x2’nin yurt dışındaki satış fiyatı yaklaşık 800 dolar.

HP SlateBook x2
HP SlateBook x2
HP, Windows 8’li hibrit cihazı Splix x2’nin haricinde Android’li tableti SlateBook x2’i de görücüye çıkardı. Gücünü dört çekirdekli Tegra 4 işlemciden alan cihazda 19200×1200 piksel çözünürlüklü 10 inç dokunmatik IPS ekran ve 64 GB dahili depolama yer alıyor. Cihazda kullanılan ekran 400 nitlik bir parlaklık değerine sahip. Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemli cihazda klavyeli yerleştirme istasyonunda ekstra bir pil bulunuyor.

1,27 kilogram ağırlığındaki cihazın üzerinde yer alan kısayol tuşları Android’in kullanımını kolaylaştırıyor. DTS Sound+ ses teknolojisinin de kullanıldığı cihaz, Tegra Zone platformuna da kullanıcılara sunuyor. Kullanıcılar Tegra Zone platformu üzerinden Tegra için optimize edilmiş oyunları oynayabiliyor. HP SlateBook x2 ağustos ayında 480 dolardan satışa sunulacak.
HP SlateBook x2