reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Game of Thrones 8. sezonda izleyicileri bekleyen “film etkisi”

Game of Thrones 8. sezon, uzun süre konuşulacak bir final sunma hazırlığında. Yapılan açıklamalar da son sezonun film gibi geçeceğine işaret ediyor.

Diziden küçük bir sahne görsek de hala net yayın tarihine kavuşamadığımız Game of Thrones 8. sezon, 6 bölümle seriye veda etmeye hazırlanıyor. HBO’nun en popüler işlerinden biri olan dizinin vedası ise sessiz sakin olmayacak elbette. Geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamalarda dizinin yeni sezonunda bölümlerin 1 saat ve üzeri bir sürede yayınlanabileceği belirtilmişti. HBO CEO’sunun açıklaması hem bu detayları destekliyor hem de 8. sezon için beklentileri hiç olmadığı kadar yukarı taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

6 bölüm değil 6 film

CEO Richard Plepler’ın diziyle ilgili Variety‘e yaptığı açıklama şu şekilde: “Tam bir şölen. Bu insanlar 6 farklı film çekmiş. Bölümleri izlerken ‘Şu an bir film izliyorum’ dedim. Çıtanın çok yukarıda olduğunu biliyorlardı ancak bir şekilde çıtayı biraz daha yukarı çıkarmayı başardılar. Bölümleri CGI’sız iki kere izledim ve şoktayım.

Popüler dizilerin genellikle final sezonları sıkıntılı geçebiliyor. Lost finali örneğin, çok tepki çeken işlerden biriydi. Game of Thrones gibi bir yapımın finali de şüphesiz herkesi mutlu etmeyecektir. Ancak film tadında 6 bölümle, televizyon ekranlarına efsanevi bir şekilde veda etmeye hazırlandığı kesin. Henüz net bir çıkış tarihi açıklanmasa da dizinin Nisan 2019‘da yayınlanacağını ekleyelim.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon bölümlerinden sahne içeren HBO 2019 videosu