reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Game of Thrones 8. sezon için üst düzey güvenlik önlemleri

Game of Thrones 8. sezon bölümlerinin yarısının yönetmenliğini üstlenen David Nutter, final sezonu için alınan güvenlik önlemleriyle ilgili açıklama yaptı.

Hayranların heyecanla beklediği Game of Thrones 8. sezon finali ile beraber seriye veda ediyoruz. Dizinin geçmişte de bazı bölümlerini yöneten David Nutter final sezonu için geri dönüyor. Altıncı ve yedinci sezonda yokluğu hissedilen Nutter’ın final sezonunda açılış bölümü de dahil olmak üzere 3 bölüm yönettiği biliniyor. Huffington Post‘a röportaj veren Nutter, sahte sahnelerden alınan güvenlik önlemlerine kadar 8. sezonun ne kadar zorlu çekim şartlarına sahip olduğunu sezon öncesi izleyicilerle paylaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon çekimleri için alınan önlemler

Nutter’a sorulan sorulardan biri sahte sahneler üzerineydi. Bildiğiniz gibi dizinin finaline ait bir sızma olmaması için, gerçek sahnelerin yanı sıra pek çok sahte sahne de çekildi. Böylelikle hem sızıntıların önüne geçmek hem de izleyicilerin aklını biraz karıştırmak amaçlanıyordu. Nutter, hangi sahnelerin sahte olduğunu bildiğini belirtiyor ve daha sonra alınan güvenlik önlemlerinden bahsediyor.

Bazen gazeteciler inanılmaz yerlere tırmanıp, neler yaptığımızı görmeye çalışıyordu. Her yere yayılıp bir şeyler yakalamayı deniyorlardı. Ancak sette kesinlikle kağıt veya benzeri hiçbir materyal kullanılmadı. Yapım ekibi kimsenin hiçbir şey bilmiyor oluşundan emin olmak istiyordu. Bu öyle bir noktaya ulaştı ki sette Gestapo’lar gibiydiler. Bir konuda cevap almak bile çok zorlaşıyordu.

Konu sızıntı olunca Game of Thrones’un bu konuda hayli ünlü olduğu biliniyor. 8. sezonun bu kadar gizlilikle yürütülmesine karşın geçmişte senaryosunun sızdığına dair iddiaların dile getirildiğini de hatırlatalım. Yeni sezonun gizliliğini koruyup koruyamayacağını ise zaman gösterecek. 6 bölümden oluşan son sezon Nisan 2019‘da yayınlanacak.

İlgili video

Game of Thrones 8. sezon tarihi duyurusu