reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Game of Thrones 8. sezon “özel bölüm” detayları netleşti

Game of Thrones 8. sezon için çok özel bir bölüm hazırlıyor. Ancak bu özel bölümü dizi çıktıktan hemen sonra izlemek mümkün olmayacak.

Advertisement

Altı bölümden oluşan Game of Thrones 8. sezon ile seri büyük bir kapanış hazırlığında. Nisan 2019‘da yayınlanacak olan bölümler, hikayeye bir nokta koyarak taht savaşını da bitirecek. Ekim ayında ise dizinin 6 bölümün dışında bir de “özel bölüm” hazırlığında olduğunu öğrenmiştik. İlk sezonda Ned Stark karakteriyle gönüllerde taht kuran Sean Bean‘in ağzından kaçırdığı bu özel bölümün Conan O’Brien sunumuyla gerçekleşeceği ve önemli tüm karakterleri bir araya getireceği söylenmişti. O zaman bu özel bölümün televizyonda mı yayınlanacağı yoksa DVD/Blu-ray’e özel mi olacağına ilişkin bir açıklama olmadığına değinmiştik. Şimdi ise detaylar netleşti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon sonrası özel bölüm DVD setinde

HBO’nun başta resmi olarak kabul etmediği bu özel bölümün kesinleştiği EW tarafından açıklandı. Ancak bu özel bölümün dizi için hazırlanan ve tüm sezonları kapsayan 8 sezonluk kutulu sette yer alacağı belirtiliyor. Yani tüm karakterlerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı eğlenceli bölüm için nereden baksanız final sezonu yayınlandıktan sonra 5-6 ay daha bekleyeceğiz. 2019’un sonlarına doğru yayınlanması beklenen kutulu setin, 2020 başına sarkabileceğini de ekleyelim. Final sezonundaki oyuncuların ağırlıklı olarak yer alacağı bu özel bölümde Sean Bean, Jason Momoa gibi birinci sezondan karakterler de olacak.

Her birinin 60 dakikadan uzun süreceği açıklanan 6 bölümlük 8. sezon, Nisan 2019’da izleyicilerle buluşacak.

İlginizi çekebilir

8. sezon tarih açıklaması