reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Game of Thrones finali öncesi ortaya çıkan Demir Taht görevi

Game of Thrones 8. sezon için gün saymaya başladı. Final sezonunun heyecanı ise hayranlar için hazırlanmış ilginç bir görevle taçlandırılıyor.

Game of Thrones 8. sezon 14 Nisan’da yayınlayacağı 6 bölümle beraber seriye veda etmeye hazır. Bu süre zarfında HBO da çeşitli etkinliklerle serinin tanıtımına devam ediyor. American Red Cross ile anlaşma yapan HBO ilk olarak “Taht için kana” kampanyasını organize etmişti. Hala devam eden kampanyada hayranlar kan bağışında bulunuyordu. Şimdi ise çok ilginç başka bir etkinlik başladı. “Taht görevi” etkinliğinde hayranlar dünyanın dört bir yanına gizlenmiş olan 6 farklı Demir Taht’ı arayacak. Final için hazırlanan bu etkinlik eğlenceyi gerçek dünyaya taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Demir Taht’ta hak ilan etmek için geri sayım

Kısa bir video ile görevi duyuran HBO, açtığı sitede de geri sayıma başlamış durumda. Her bir bölüm için bir taht gizleyen HBO, pek ipucu vermiyor. İlk taht ise ormanlık bir alanda saklı gibi görünüyor. Tahtın bulunması için verilen 24 saatlik süre akmaya devam ederken, bu süre zarfında Demir Taht da kayda alınmış, oturacak kişiyi bekliyor. Dizinin resmi YouTube kanalında süreçler parça parça videolanıp yükleniyor. Şimdilik ilk tahtı kimse bulamamış gibi görünüyor. İlk görev başarısızlıkla sonuçlanırsa, ikinci taht için daha detaylı bir ipucu alma şansımız da olabilir tabii. İlk görev için “Ormanın Çocukları’nın” gizli yerini bulmak gerekiyor… Tahtı bulan hayranları ne gibi sürprizler bekliyor bu da meçhul. Resmi sayfası üzerinden gelişmeleri takip edebilirsiniz.

İlgili video

Game of Thrones 8. sezon fragmanı