reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Büyük savaş başlıyor; Game of Thrones 8. sezondan ilk kısa fragman [İzle]

Sabırsızlıkla beklenen Game of Thrones 8. sezon için HBO kısa bir fragman yayınladı. Buz ve Ateşin Şarkısı, fragmanda kendini gösteriyor.

Advertisement

Game of Thrones 8. sezon, Nisan 2019’da yayınlanarak seriye bir nokta koyacak. HBO, hala ama hala dizi için net bir başlangıç tarihi vermese de bizleri yeni bir tanıtımla buluşturdu. Ancak bu seferki tanıtım diziden görseller içermek yerine 8. sezonda gerçekleşecek savaş sahnesini resmediyor. Tabii bir strateji tahtasında… Henüz diziden görüntüler yayınlamayan HBO’nun hazırladığı 40 saniyelik fragmanda Gece Kralı önderliğindeki Ak Gezenler’in Yedi Krallık boyunca ilerlemesini görüyoruz. Önce Kışyarı’nı alan Ak Gezenler daha sonra Daenerys’in bir ejderhasını kendi taraflarına çekiyor. Burada dizi geçtiğimiz sezon gerçekleşen duvarın ötesindeki ejderhalı savaşa gönderme yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon büyük savaşa hazırlanıyor

Öbür tarafta ise Kral Toprakları’nda alevlerin yükseldiğini görüyoruz. Lannister aslanı alevler içinde kalırken, buz ve ateş ortada çarpışıyor. Bu kısım da elbette Daenerys’in iki ejderhası ve Jon Snow ile Kral Toprakları’ndaki görüşmesini temsil ediyor. En dikkat çekici nokta ise alevler içinde kalan Lannister aslanı. Hatırlarsanız Cersei Jon Snow’a yardım edeceğini söylemesine rağmen, Jaime’ye böyle bir şey olmayacağını, savaşın onlara kadar uzanamayacağını belirtmişti. Cersei bu durumda gerçekten de “kendi başını yakmış” olabilir.

Açıkçası fragman pek çok teori oluşturmayı mümkün kılsa da çok fazla ipucu vermiyor. Ancak şimdiden heyecanlanmamıza yetti bile. Nisan 2019‘da toplam 6 bölüm yayınlayacak olan son sezonun kısa tanıtımına haberin üzerinden ulaşabilirsiniz.