reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon sonrası yayınlanacak yeni dizi

Yeni Game of Thrones dizisi kadrosuna tecrübeli isim

8. sezonun ardından çıkacak olan yeni Game of Thrones dizisi oyuncu avına devam ediyor. Kadroya yeni bir ismin daha katıldığı ortaya çıktı.

14 Nisan‘da yayınlanacak olan Game of Thrones 8. sezon seriye bir nokta koyacak koymasına ancak bu evrendeki maceramız burada sonlanmıyor. Bildiğiniz gibi şimdilik The Long Night olarak anılan ancak adı hala kesinleştirilmemiş yeni dizinin çalışmaları devam ediyor. Başrolü Naomi Watts‘ın üstlendiği, Josh Whitehouse, Naomi Ackle, Denise Gough gibi isimlerin yer aldığı kadroya bu kez Miranda Richardson dahil oluyor. Harry Potter sevenlerin Rita Skeeter rolüyle hatırlayacağı Richardson daha önce Arya Stark’a hayat veren Maisie Williams’ın filmi iBoy‘da da yer almıştı. Richardson’ın ayrıca Neil Gaiman ve Terry Pratchett’ın romanından uyarlama gelecek Amazon Prime dizisi Good Omens‘ta da oynayacağını belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni dizi neler sunuyor?

Yeni diziyle ilgili hala çok net bir bilgi paylaşılmış değil. Orijinal seride 5 bin – 10 bin yıl geçmişe gideceğimiz kaydediliyor. Yani mevcut serinin finali bu diziyi hiçbir koşulda etkilemeyeceği gibi halihazırdaki oyuncular da yeni dizide yer almayacak. Dizinin şimdilik kaç sezonluk planlandığı da muamma. Hikaye kahramanların altın çağından en karanlık döneme geçişi anlatacak. İlk sezonun ise 2020’de yayınlanması bekleniyor. Halihazırda HBO üzerindeki baskının ise çok ağır olduğunu belirtelim. Yeni dizi, var olan seriyle acımasızca kıyaslanacaktır.

İlginizi çekebilir

8. sezon fragmanı