reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Game of Thrones yıldızından dizinin yaratıcılarına “final sezonu” desteği

Game of Thrones 8. sezon ile seriyi kapatıyor. Diziyi daha fazla uzatmak istemeyen yapımcılara Jaime Lannister’a hayat veren Nikolaj Coster-Waldau destek çıkıyor.

Game of Thrones 8. sezon 14 Nisan’dan itibaren ekranlara gelerek 6 bölümle hikayeyi noktalayacak. Bildiğiniz gibi geçmişte kitabın yazarı George R.R. Martin’in dizinin 10 sezon olmasını istediğinden bahsetmiştik. Ancak dizinin yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss’ın hikayeyi uzatmaya hiç niyeti olmamış. Hatta 5 sezonda tüm hikayeyi anlatıp, seriye nokta koymak isteyen Benioff ve Weiss’ı 8 sezona ikna etmişler. Şüphesiz HBO için de karlı olacak bu “uzatma” durumunun 8 ile sınırlı kalması konusunda ise yaratıcılar hayli kararlıydı. Nitekim Jaime Lannister’a hayat veren Nikolaj Coster-Waldau, Benioff ve Weiss’ın bu kararını destekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

10 yıllık devasa çalışma

Men’s Health‘e konuşan Coster-Waldau, dizinin bitiyor olmasına ilişkin düşüncelerini şöyle açıklıyor: “Benioff ve Weiss kararlarından dönmedi ve ‘Bizim anlatmak istediğimiz hikaye bu; bunu daha fazla uzatmayacağız.’ dedi. Eminim HBO dizinin birkaç yıl daha devam etmesine bayılırdı. İzleyiciler de şüphesiz buna hazırdı. Ama sanırım diziyi izleyen herkes dizinin tamamlanmasını takdir edecek. Bu birinci bölümden 83. bölüme kadar süren bir hikayeydi ve biz bunu anlattık.

Benioff ve Weiss seçimlerinde çok da haksız sayılmaz. Şüphesiz dizi iki, üç, hatta 8 sezon daha uzatılsa izleyecek bir kitle mevcut. Ancak çıtayı bu kadar yükseltmişken, hikayeyi süründürmektense “zirvede bırakmak” da bir tercih şüphesiz. Benioff ve Weiss’ın hikayeden çıkardığı onca detay dizide yer alsaydı, belki birkaç sezon daha gidebilirdi. Ancak dizi kapanışa hızlı girdi ve şimdi hikayenin finalini izleyicilerle paylaşmak için gün sayıyor.

İlgili video

8. sezon fragmanı