reklamı kapat

POPÜLER

game of thrones 8. sezon

Game of Thrones yıldızından heyecan verici 8. sezon açıklaması

Heyecanla beklediğimiz Game of Thrones 8. sezon bölümleri için Ser Jorah Mormont karakteriyle beğeni toplayan Iain Glen’den beklentileri arşa çıkaracak açıklama geldi.

Nisan 2019’da yayınlanacağı açıklanan Game of Thrones 8. sezon için oyuncular heyecan verici açıklamalarına devam ediyor. Bildiğiniz gibi dizinin son sezonu, önceki sezonların aksine sadece 6 bölümden oluşacak. Bölüm sayısı bazı izleyiciler için az gibi görünse de, içerik konusunda dizinin dolu dolu geldiği yapımda yer alan farklı isimler tarafından açıklandı. Hatırlarsanız gelecek sezondaki 3 bölümü yöneten David Nutter, Reddit’te gerçekleştirdiği soru-cevap etkinliğinde 60 dakikadan uzun bölümler beklememiz gerektiğini söylemişti. Ser Jorah Mormont karakterine hayat veren Iain Glen de benzer bir açıklama yapıyor ancak çok daha iddialı bir şekilde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her biri film tadında 6 bölüm

Ser Jorah Mormont karakteriyle final sezonuna kadar yaşamayı başaran isimler arasında yer alan Glen “Bu kadar uzun süre hayatta kalmayı nasıl başarabildim bilmiyorum. Olabilecek her türlü hastalığa yakalandım.” diyerek Mormont’un trajik kaderine dikkat çekiyor. Daha sonra ise dizinin her bir bölümünün film tadında olacağına işaret ediyor: “Nisan’da dizi yayınlanacak ve sezon uzun metrajlı bölümlerden oluşuyor. Altısı birden. 6 film gibi.

Daenerys Targaryen’ın sevgisini ve güvenini kazanmak için her şeyi yapmaya hazır olan Mormont’un kaderi de bu film gibi altı bölümle ortaya çıkacak. Bildiğiniz gibi Mormont’un yakalandığı son hastalık “çaresiz” gibi görünse de Stannis’in küçük kızı bu hastalıktan kurtulmayı başarmıştı. Mormont’un bir şekilde hayatta kalmayı başarıp, hayatını Daenerys’in özel muhafızı olarak geçirme ihitmali hala bulunuyor. Tabii Ak Gezenler’e karşı savaştan sağ kurtulabilirlerse…

İlginizi çekebilir

8. sezon tarih açıklaması