reklamı kapat

POPÜLER

LG

LG’nin 2019 model OLED TV’leri hakkında son bilgiler [Video]

LG, Las Vegas’ta ocak ayında düzenlenecek CES Fuarı öncesinde yeni OLED televizyonlarıyla ilgili kısa da olsa bilgi paylaştı.

Şirket yeni televizyonlarında Alpha 9 (a9 ikinci nesil) işlemcisi kullanacağını açıkladı. LG yeni televizyonlarında dört adımlı gürültü azaltma ve 120 fos yüksek kare hızı (HFR) gibi özelliklerin yer alacağını belirtiyor. LG’nin yeni Alpha 9 (α9 Gen 2) akıllı işlemcisi, üstün derecede zengin renkler, netlik ve derinlik yaratıyor. Bu gelişmiş algoritma, gürültü azaltmada daha fazla titizlik sağlayarak  geçişlerin daha düzgün bir şekilde görüntülenmesini sağlayarak görüntülerin netliğini artırıyor.

İşlemci ayrıca, keskinlik, kontrast oranı ve renk doğruluğu gibi çarpıcı gerçekçi görüntülere katkıda bulunan diğer öğeleri de yükseltiyor. Görsel performansı daha da artırmak için, işlemcinin gelişmiş haritalama özellikleri, renkleri gerçek olandan daha yakın hale getirmek için devreye giriyor. Gelişmiş renk düzeltme algoritması, son derece doğal ve canlı resimler sağlamak için önceki sürümlerin referans renk koordinatlarının yedi katından fazla kullanılıyor. Yeni modellerde HDMI 2.1 bağlantısının tercih edilip edilmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Televizyonlarda bu bağlantı teknolojisinin yer alması durumunda HDMI aracılığıyla HFR video girişi yapmak mümkün olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni LG OLED TV’ler için geri sayım başladı

Yeni OLED TV’ler hakkındaki detaylı bilgileri önümüzdeki yılın başında öğreneceğiz. Televizyonların Türkiye’deki satış tarihi henüz bilinmese de 4K TV’lerin ilk çeyrekte piyasaya sunulma olasılığı kuvvetle muhtemel.

İlgili video

2019 model LG OLED TV’ler