reklamı kapat

POPÜLER

LG ThinQ

LG’nin OLED ekranlı 2018 televizyonları hakkında son bilgiler

Ayın başında 88 inçlik dünyanın en büyük OLED ekranını tanıtan LG, bir anda tüm dikkati üstüne çekmişti. 8K çözünürlük değeriyle 4K’dan iki kat, Full HD’den 16 kat daha yüksek çözünürlük vadeden televizyon, OLED teknolojisiyle farkını ortaya koymuştu. Gözlerimizde bayram yaşatacağını söyleyeceğimiz bu televizyon haberinin ardından LG’den yeni bir haber geldi.

Şirketin daha önce piyasaya sürdüğü televizyonlarında şirketin kendi sesli asistan servisi yer alıyordu. LG’nin aldığı yeni karara göre şirket kendi sesi asistanından vazgeçip Google’ın Google Assistant servisini kullanmaya hazırlanıyor. LG ThinQ AI modellerinde Google Assistant desteğiyle sesle komut işlemlerinin daha kolay ve hızlı bir hale getirecek. Bir program bittiğinde televizyonu kapatma ve bir filmdeki parçayı bulma gibi işlemler Google Asisstant sayesinde yapılabilecek. LG ThinQ AI televizyonlarında şirketin yeni görüntü işlemcisi Alpha 9’da yer alacak.

LG’nin OLED ekranlı yeni TV’leri iddialı özelliklerle geliyor

Alpha 9 işlemcisi sayesinde LG’nin yeni televizyonları daha iyi renk ve 120 fps yüksek çerçeve hızında (HFR) daha iyi performans sergileyecek. Bu işlemci gürültü azaltma konusunda da daha başarılı olacak. Şirketin OLED ekranlı yeni televizyonlarıyla ilgili bilgileri önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.

YORUMLAR