reklamı kapat

POPÜLER

LG Google Assistant
LG Google Assistant
LG Google Assistant
LG Google Assistant
LG Google Assistant

LG’nin 2018 televizyon ailesi için “Google Assistant” müjdesi

08 Mayıs 2018

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, CES 2018 kapsamında tanıttığı yeni “2018” televizyon ailesine çok önemli bir özellik daha ekledi. Gelişmiş teknik detaylar sunan aile, artık çok sağlam bir dijital asistana sahip.

Televizyon pazarının öne çıkan isimlerinden LG, aralarında Signature W8, C8, E8, B8 OLED serisi ile SK9500, SK9000 ve  SK8000 Super UHD modellerin olduğu 2018 model televizyonlarına Google Assistant ekledi. “ThinQ AI” yapay zeka sistemine sahip televizyonlar için geçerlik bu özellik, televizyonları inanılmaz akıllı hale getiriyor. Biliyorsunuz dünyan en iyi dijital asistanları arasında yer alan Google Assistant, modellerde beklendiği gibi sesli iletişim kurabiliyor. Bu sayede kişiler sadece söyleyerek birçok konu hakkında bilgi sahibi olabiliyor, evlerindeki diğer cihazları televizyonlarından kontrol edebiliyor. Aynı zamanda TV kontrolü (Ses ya da kanal değiştirme gibi) için de kullanılabilen asistan, özellikle TV’ye odaklanan ve yüzlerce komutu algılayabilen ThinQ yapay zeka altyapısını da bir kenara atmıyor. Kullanıcılara LG’nin webOS tabanlı kendi yapay zekası ile Google Assistant arasında kolay bir geçiş sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG televizyon pazarının önemli isimlerinden

Google Assistant ile rekabeti oldukça yukarıya çıkartan firma, son dönemde ThinQ üzerine oldukça gidiyor. Bu altyapı iki farklı akıllı telefon tanıtan firma, geleceğin bu altyapıda olduğunu iyi biliyor. Bu arada ek bilgi olarak Google Assistant’ın yakın zamanda Türkçe dil desteği kazanması da bekleniyor.

İlgili Video

Televizyon kadar dev monitör