reklamı kapat

POPÜLER

LG televizyon
LG televizyon
LG televizyon
LG televizyon
LG televizyon
LG televizyon
LG televizyon

LG’den yapay zeka ve sesli kontrolün ön planda olduğu yeni televizyon modelleri

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, 2018 televizyon ailesinin üzerindeki perdeyi kaldırdı. ThinQ yapay zeka sisteminin ön planda olduğu aile, hem OLED hem de LCD modellere sahip. Gelin 2018’de sık sık karşımıza çıkacak modellerin genel hatlarına yakından bakalım.

Televizyon pazarının özellikle Türkiye‘de öne çıkan isimlerinden LG, Seul’da yeni modeller eklediği 2018 televizyon ailesini tanıttı. Dediğimiz gibi yeni aile OLED ile LCD modellerden oluşuyor. Baktığımız zaman OLED tarafında bizleri W8, G8, E8, C8, ve B8 serileri karşılıyor. Farklı tasarım yapılarına sahip modellerden W8, G8, E8 ve C8 gücünü yeni alpha 9 işlemciden alıyor. Bu işlemci yeni işleme algoritmalarıyla görüntü kalitesini artırıyor. B8 serisine ise alpha 7 işlemci koymayı tercih eden firma, kişilere 49 inç ile 77 inç arasında değişen birçok boyut sunuyor. LCD temelli Super UHD televizyon serisi ise SK95, SK85, ve SK80 model numaralarıyla karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LCD’nin oldukça eleştirilen düşük kontrast seviyesini azaltmak adına FALD arka aydınlatma ve Nano Cell teknolojilerine sahip olan bu modeller, B8 gibi güçlerini alpha 7 işlemciden alıyor. Ortak olaraksa tüm aile ThinQ yapay zeka altyapısına destek veriyor. Böylece kişiler televizyonlarından diğer ThinQ markalı LG ürünlerini yönetebiliyor. Sesli kontrol ve doğal dil algılama noktasında Türkiye ve Türkçe desteği bulunan ThinQ altyapısı, televizyonları gerçek anlamda akıllı hale getirebiliyor. Tüm modellerde Dolby Atmos desteği de bulunurken, sesli kontrol kumandadan yapılıyor.

LG televizyon
LG televizyon

LG, televizyon konusunda öncü isimlerden

Özellikle OLED tarafından büyük yatırım yapan ve en büyük panelleri üreten firma, yeni seri ve modellerde elbette Cinema HDR ve HDR10 desteklerini de veriyor. Üst seviye görüntü kalitesi isteyenlere özel modellerin raflardaki yerini ise yakında alması bekleniyor.