reklamı kapat

POPÜLER

LG televizyon
LG televizyon
LG televizyon

The Gallery Series

Dünyada bir ilke imza atan LG OLED televizyon!

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, CES 2020 kapsamında dünyada bir ilke imza atan OLED televizyon modelini tanıttı. İşte detaylar;

Advertisement

LG, daha önce müjdesini verdiği modellerin üstündeki perdeyi CES 2020’de kaldırdı. Burada en çok dikkat çeken modellerden birisi ise kesinlikle dünyada bir ilk oluşturan 48 inç OLED televizyon oldu. Şimdiye kadar pazarda 55 inç altında OLED televizyon satılmıyordu. İşte bunu yeni modeliyle değiştiren teknoloji devi, şu an dar alana sahip kişileri oldukça memnun etmiş durumda. Çünkü gerçekten bazı oturma odaları için 55 inç çok büyük gelebiliyor ve 48 inç bu noktada çok kullanışlı görünüyor. Firmanın CX serisinde yer alan bu 48 inç OLED TV’si, 4K çözünürlük sunuyor ve boyutu gereği yüksek piksel yoğunluğu getiriyor. Bahsettiğimiz CX serisinde aynı zamanda 55 inç, 65 inç ve 77 inç versiyonlar da bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
LG televizyon

LG, 2020 için 8K patlaması da yaptı

Daha önce de açıklandığı üzere firmadan yeni yılda tam altı tane 8K TV geliyor. Bu seride 77 inç ve 88 inç olmak üzere iki adet OLED model yer alıyor. Geri kalan altı cihaz ise 65 inç ve 75 inç boyutlarda NanoCell LCD paneller üstüne kuruluyor. 2020’de özellikle bu LCD ekranlı 8K TV‘lerin dikkat çekeceği tahmin edilirken, bu modellerin gerçek “8K” deneyimi sunduğu aktarılıyor. Güçlerini yeni Alpha9 AI işlemciden alacak denilen LG televizyonlar için halen net fiyatlar verilmiyor.

LG televizyon

The Gallery Series


Bu arada firmanın Samsung The Frame’e rakip Gallery serisi “sanat eseri” gibi görünen TV serisi de öne çıkıyor. Bu seride 55 inç, 65 inç ve 77 inç ekran boyutları sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken iki kanatlı drone modeli