reklamı kapat

POPÜLER

48 inç LG OLED TV LG OLED 48CX

48 inç LG OLED TV modelinin merak edilen satış fiyatı açıklandı

CES 2020 kapsamında tanıtılan ve boyutuyla dünyada bir ilke imza atan 48 inç LG OLED TV modelinin merak edilen satış fiyatı açıklandı.

CES 2020’de televizyon tarafı için açık ara en çok ses getiren modeller LG ve Sony imzalı 48 inç OLED televizyonlar olmuştu. Çünkü daha önce 55 inç altında OLED TV satış yapılmıyor ve 48 inç’e yönelik büyük talep bulunuyordu. Dar alana sahip kişilerin merakla beklendiği bu iki televizyon modelinden LG imzalı olanın ABD fiyatı açıklandı. Daha önce fiyatı vermekten kaçınan firma, CX serisinde yer alan ilk 48 inç LG OLED TV için 1.500 dolar fiyat belirlemiş durumda. Bu fiyat maalesef beklendiği kadar düşük değil. 55 inç OLED TV’lere bütçesi yetmeyen kişiler daha düşük fiyat bekliyor, firma da buna işaret ediyordu ancak durum gerçekten öyle olmadı. Bu arada diğer OLED’ler için de ABD fiyatları açıklandı. CX serisi 65 inç OLED TV için 2.800 dolar, 77 inç 5 bin dolar fiyat belirlenmiş. Giriş seviyesi BX OLED serisi ise 55 inç ile 1.500 dolardan başlıyor. Çok ince GX serisinin başlangıcı ise 55 inç için 2.500 dolar seviyesinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

48 inç LG OLED TV için neler biliyoruz?

100 Hz ya da yüksek ihtimalle 120 Hz’lik panelle yolda olan modelin, kesin olarak AMD FreeSync / Nvidia G-Sync (VRR) desteklerine sahip olacağı ve bu sayede yüksek akıcılıkta / yırtılma olmayan oyun deneyimi sunabileceği aktarılıyor. Firmanın boyutun da etkisiyle bir “oyun monitörü” olarak da pazarladığı bu 48 inç’lik OLED TV, HDMI 2.1‘in büyük imkanlarından da yararlanacak HDR içerikleri yüksek parlaklık değerleriyle gösterebilecek. 48 inç’lik modeli tahmin edebileceğiniz üzere 4K çözünürlükte hazırlayan LG, 2020’de aynı zamanda 8K televizyonlarını da satışa sunacak. LG tarafında 8K TV’lerin başlangıcı ise tam 20 bin dolar seviyesinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da dünyanın en hızlı oyun monitörü