reklamı kapat

POPÜLER

48 inç LG OLED TV LG OLED 48CX

48 inç OLED TV “LG OLED 48CX” için Türkiye satış tarihi açıklandı

CES 2020 kapsamında tanıtılan ve boyutuyla dünyada bir ilke imza atan 48 inç LG OLED 48CX için Türkiye satışı yakında başlıyor.

Advertisement

Güncelleme: LG Türkiye, modelin maalesef 2021 Mart ayına kaldığını duyurdu.

CES 2020’de televizyon tarafı için açık ara en çok ses getiren modeller hatırlarsınız LG ve Sony imzalı 48 inç OLED televizyonlar olmuştu. Dar alana sahip kişilerin merakla beklendiği bu iki televizyon modellerinden LG imzalı OLED TV LG OLED 48CX, açıklandığı kadarıyla ekim ayı içerisinde Türkiye’de de satışa sunuluyor. Modelin henüz Türkiye fiyatı bilinmiyor. Ancak yurt dışında 1.499 dolar gibi bir fiyat görünüyor. Bu arada Sony imzalı 48 inç OLED televizyon modeli de Türkiye pazarında satışa sunulacak ürünler arasında yer alıyor. Bu PlayStation 5 ile tam uyumlu ürünün de henüz Türkiye fiyatı henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

48 inç OLED TV LG OLED 48CX için neler biliyoruz?

120 Hz’lik 4K panel kullanan model AMD FreeSync / Nvidia G-Sync (VRR) desteklerine sahip  ve bu sayede yüksek akıcılıkta / yırtılma olmayan oyun deneyimi sunabiliyor. Firmanın boyutun da etkisiyle bir “oyun monitörü” olarak da pazarladığı bu 48 inç’lik OLED TV, HDMI 2.1‘in büyük imkanlarından da yararlanıyor ve HDR içerikleri yüksek parlaklık değerleriyle gösterebiliyor. Bu model hem PlayStation 5 hem de Xbox Series X için çok iyi bir seçenek konumunda yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da dünyanın en hızlı oyun monitörü